Roztomilé video: Žena během chvilky roztančila vystresované slony

příběhy, slon

Pokud chcete vidět tančící slony, nejspíše byste očekávali, že budete muset vyrazit na nejbližší cirkusové představení. Jenže opak je pravdou. Jeden profil na Instagramu s názvem Soulgrow Zen Academy, který si zřídil jistý Niranjan spolu se svou manželkou Sanchari, sdílel video, na kterém je zachycen slon. Zdá se, že slon se ženou tančí. I přesto, že má záznam jen několik málo sekund, za krátkou dobu dokázal nasbírat více než šest milionů zhlédnutí.

Nepřekvapuje mě to. Kdybyste znali mou ženu, věděli byste, že její energie je doslova nakažlivá. Na našem prvním rande mi řekla, že v minulém životě byla slonem. Myslím, že odteď jí to už budu věřit,“ komentuje situaci na videu Sancharin manžel. Na slonynarazili při návštěvě jednoho sloního tábora poblíž chrámového městečka Guruvayur v Indii. „Ten den pršelo jako z konve, ale nepřízeň počasí nás se ženou neodradila. Uprostřed prohlídky jsme potkali asi 17 nebo 18 chrámových slonů a Sanchari se s nimi okamžitě spřátelila,“ dodal Niranjan v rámci příspěvku.

Žena se slony začala komunikovat a mimo jiné se jim i omluvila za ruch, který způsobily právě probíhající chrámové slavnosti. I tak ale byla spokojená s péčí, které se slonům v táboře dostává: „Většině slonů se tak dobrého zacházení a péče nedostává! Stráví život v zajetí, a citově tak strádají. Jsem ráda, že je o ně dobře postaráno. Byl to jeden z nejsilnějších zážitků, který si budu pamatovat do konce života,“ nechala se slyšet Sanchari.

Manželé následně prozradili, že onen tanec zrcadlí trauma, kterým si slon v minulosti prošel: „To, co předvádí, je reakce na roky stresu a tvrdé práce. I přes krutou minulost jsou ale velmi přátelští a svou lásku ke člověku vyjadřují právě mírným pohupováním, které může připomínat tanec. Proto buďte ke všem zvířatům laskaví, jak jen to jde,“ hlásá osvětu závěr příspěvku.

Sekce komentářů pod příspěvkem byla vypnuta, neboť pár netušil, že se video stane zanedlouho virálním. Lidé se ale k videu i přesto vyjadřují jinde a servítky si s chrámem, kde o slony pečují, rozhodně neberou: „Takhle nevypadá šťastný slon. Tohle je slon, který denně zažívá spoustu stresu, a proto se chová, jak se chová. Jedná se o trauma, ne o tanec. Týrání zvířat podporovat rozhodně nebudu,“ má jasno anonymní komentující.

Ochránce zvířat Sanchari neobměkčila ani druhým videem, na kterém navštívila slony chované v zajetí v rámci chrámového komplexu na Poornathrayeesa Utsavam. Na záznamu se slonům opakovaně klaní a omlouvá se jim za veškeré útrapy, které museli a neustále musejí denně snášet. „Moje žena chrám v minulosti ráda navštěvovala, ale když se dozvěděla, že se slony špatně zachází, propadla zoufalství a hodinu v kuse usedavě plakala. Příspěvek v žádném případě neměl obhajovat neuctivé chování lidí, ale naopak měl ocenit laskavou duši zvířat, kteří člověku dávají další a další šance,“ vysvětlil v popisku Niranjan.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Upworthy; Náhledová fotografie: Quang Nguyen Vinh/Pexels

error: Content is protected !!