Pokojové rostliny do ložnice, které pomáhají čistit vzduch

nejlepší pokojové rostliny, které čistí vzduch

Věděli jste, že některé pokojové rostliny mají schopnost čistit vzduch? Díky tomu jsou vhodné do ložnice, protože podporují zdravý spánek. V tomto článku se na několik z nich zaměříme.

Pokojové rostliny jsou ideálními společníky a každý by měl alespoň nějakou doma mít. Pokud nejste zrovna nejlepší zahradníci, neděste se. Některé pokojovky jsou tak nenáročné, že je téměř nemožné je zabít. Podívejte se na tři z nich, které jsou velmi oblíbené.

Pokojové rostliny do ložnice, které čistí vzduch

1) Tchynin jazyk

Pokojová rostlina jménem Tchynin jazyk je podle webu Inspirer vhodná i pro začátečníky, protože nepotřebuje příliš mnoho péče. Stačí jí malé množství vody i světla. Její sytě zelená barva se bude u vás v ložnici vyjímat.

2) Monstera

Monstera je nenáročná a přesto velmi krásná rostlina. Ani tato rostlina nepotřebuje příliš mnoho slunce a zálivky – spíše by jí to uškodilo. Dejte si však pozor na to, že jedovatá pro domácí mazlíčky.

nejlepší pokojové rostliny
Foto: Pawel Czerwinski/Unsplash

3) Aloe vera

Rostlinu Aloe vera podle webu Good House Keeping potěšíte dostatkem slunečního svitu a méně častou zálivkou. Výhodou je, že můžete využívat gel z jejích listů pro domácí účely. Používá se například na popáleniny nebo se z ní vyrábí pleťová kosmetika.

Zdroj: Autorský text, redakce, Inspirer, Good House Keeping; Náhledová fotografie: Annie Spratt/Unsplash

error: Content is protected !!