Pes se vzácnou vrozenou vadou: I když má jen půlku páteře, jeho chuť do života je velká

brown and white corgi puppy

Seznamte se s Cooperem, velice přátelským americkým foxhoundem, který trpí syndromem krátké páteře. Kvůli tomuto vzácnému onemocnění má pouze poloviční délku páteře, než by ve skutečnosti měl mít.

Naštěstí mu nikdo neřekl, jak vážný má handicap. Nebo to ani možná nikomu nevěří, jelikož si život užívá plnými doušky. Jeho majitelé Elly a Andy Keeganovi o něm tvrdí, že je to nejradostnější pes na světě, který má neuvěřitelnou chuť do života.

Dvouměsíční opuštěné štěně

V roce 2017 se našlo opuštěné štěně, které bylo vyhozeno bývalým chovatelem. Vzhledem k vrozené vadě již zřejmě nemělo smysl mu věnovat čas a energii, která se nikdy nepromění v zisk.

Dvouměsíční Cooper se tak dostal do útulku The Bond Between, kde mu bylo poskytnuto základní veterinární ošetření. Pečují o zvířata se speciálními potřebami. Útulek podporuje adopci těchto druhů zvířat, protože většina psů v Cooperově situaci je utracena, než se do útulku vůbec dostanou.

Elly Keegan s manželem Andym si ho odtud adoptovali a postarali se o láskyplný domov. Manželé již v té době vlastnili tři další psy. Od té doby pravidelně sdílejí informace o jeho životě na facebookové stránce Cooper – Short On Spine, Big On Love.

Pokud vás zajímá, jak vzácný je jeho stav, Cooper byl jedním z 30 psů na celém světě, o nichž bylo známo, že s vrozenou vadou žijí. Navzdory problémům je Cooper popisován jako nejšťastnější pes, což je fascinující.

Dlouhé procházky dělají problém

Dělá mu problém chodit po tvrdém povrchu a dlouhé procházky pro něho jsou také komplikované. Dokud nepodstoupil operaci, měl problémy i s vyprazdňováním. Trápí ho časté zlomeniny a infekce.

Cooper v prosinci oslavil narozeniny. V domově se mu daří. Jeho stav sice stále způsobuje drobné problémy (včetně nedávné infekce ucha), ale není to nic, co by tento malý pejsek nezvládl. Přejeme, ať se mu daří mít co nejdéle krásný život.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, theCHIVE; Náhledová fotografie: fatty corgi/Unsplash

error: Content is protected !!