Žádný alkohol tělu neprospívá, ale který je nejméně škodlivý pro lidské tělo?

alkohol, zdraví, nejméně škodlivý alkohol

Alkohol rozhodně není zdravý a pokud jej nepijete, své zdraví tím jistě podpoříte. Jenže co když vás zajímá, který alkohol je pro lidské tělo nejméně škodlivý? Víme odpověď.

Zakládáte si na zdravém životním stylu, ale občas si rádi dopřejete skleničku s alkoholem? Pak byste měli vědět, že ne každý alkohol je stejně škodlivý pro lidské tělo. Alkohol se však odborníky nedoporučuje pít, protože má na organismus zejména negativní účinky. Může negativně ovlivnit váš mozek, způsobovat či zhoršovat depresi a také podporovat přibírání na váze. Podívejme se na to, které jsou škodlivé nejméně.

Nejméně škodlivé druhy alkoholu

U alkoholu je potřeba brát ohled také na kalorie. Některé nápoje (například Piña Colada, pivo) mohou obsahovat nadměrné množství kalorií, což může vést k přibírání na váze, ale hlavně může být kvůli obsaženým cukrům ještě škodlivější než ten alkohol, který cukr (a příliš mnoho kalorií) neobsahuje.

Sklenička šampaňského

Sklenička šampaňského obsahuje zhruba 100 kalorií, což je přijatelné. „Víno je pro mnoho lidí oblíbené, ale není nijak zvlášť zdraví prospěšné,“ říká dietoložka pro portál Today. Dobrou volbou je podle ní víno smíchané se sodovkou. „Bublinky zpomalí tempo pití a sníží kalorie na polovinu. Můžete si tak vychutnat další sklenku při stejné velikosti porce alkoholu,“ popisuje chytrý trik.

Pivo s nižším obsahem alkoholu

Pivo je známé tím, že kvůli kaloriím podporuje přibírání na váze. U mnoha lidí se to projeví zejména na břiše. Pokud se nechcete o chuť lahodného piva připravit, můžete si pochutnat na pivu s nižším obsahem alkoholu. Mezi ty patří například pivo značky Guinness. Mezi piva podporující zdraví střev v omezeném množství patří Pilsner Urquell.

Pokud můžete, vždy si místo alkoholu zvolte nealkoholický nápoj. Výrazně tím ulevíte svému zdraví. Negativní účinky alkoholu na vaše tělo se mohou projevit klidně až ve stáří a pravděpodobně si pak budete přát, abyste si tehdy tu skleničku dobrého alkoholu raději nenalili.

Zdroj: Today, INSIDER, Healthline, WHO, NIH; Náhledová fotografie: cottonbro studio/Pexels

error: Content is protected !!