Miminko poprvé uvidělo maminčino dvojče a bylo z toho pořádně zmatené

miminko, příběhy

Jde o jednu z nejčastějších filmových zápletek – hlavní postava se poprvé ve svém životě setká tváří v tvář se svým identickým dvojčetem – oba sourozenci jsou zmatení a navzájem si nedůvěřují. S podobnou situací se ale nemusíme setkat pouze na filmovém plátně. Něco podobného zažilo jedno batole, které se poprvé setkalo s dvojčetem své maminky.

Na videu, které bylo umístěno na sociální sítě, lze vidět, jak malé dítě sedí ve své vysoké židličce a roztomile se chichotá, zatímco pozoruje svou maminku, která kolem něj prochází. Když ale do místnosti vstoupí její dvojče, výraz dítěte je najednou zmatený a nejistý. Hledí upřeně na druhou ženu a snaží se zpracovat, co právě vidí. Tato reakce není u miminek a malých dětí, které se poprvé setkají s jednovaječnými dvojčaty svých rodičů, nijak neobvyklá. Dle odborníků se u dětí do tří let stále vyvíjí schopnost rozpoznávat a rozlišovat různé tváře. Tím pádem vidět poprvé dvě naprosto totožné osoby může být ohromující i matoucí zároveň.

Otázkou je, jak je možné, že jsou si jednovaječná dvojčata až identicky podobná? Odpověď spočívá v jejich společné genetice. Oba sourozenci jsou „výsledkem“ rozdělení jednoho oplodněného vajíčka na dvě embrya, z nichž každé se po dobu devíti měsíců vyvíjí jako samostatný jedinec. Protože ale pocházejí ze stejného oplozeného vajíčka, mají jednovaječná dvojčata stejnou DNA, a tím pádem i téměř totožné fyzické vlastnosti. Každý ze sourozenců však může vynikat ve zcela jiných zájmech a dokonce mít i odlišné charakterové vlastnosti.

Baby seeing Moms twin sister for the first time
byu/Viewer4038 inMadeMeSmile

Pro kojence a malé děti, kteří se stále ještě učí rozpoznávat a rozlišovat jednotlivé tváře, mohou být jednovaječná dvojčata zapeklitým oříškem. Vidět dvě osoby, které vypadají zcela stejně, je matoucí i dezorientující, zejména pokud se s jednou z nich vidí úplně poprvé. Ačkoli dítě na zmíněném videu bylo viditelně zmateno dvojčetem své maminky, je důležité si uvědomit, že jeho reakce byla naprosto normální.

Uživatelé portálu Reddit se nad zmatením dítěte pobavili a dokonce se podělili i o své vlastní příběhy: „Mám jednovaječná dvojčata (16) a ty po celý svůj život s oblibou matou lidi kolem sebe. Nedávno si v Targetu (americký supermarket; pozn. red.) prohlížely knihy a oba byly v různých odděleních. Nějaký pán prošel kolem prvního dvojčete, pak šel kolem druhého, zastavil se a udělal pár kroků zpět. Chvíli byl pořádně zmatený,“ svěřila se jedna z maminek. A přidala se i další: „Taky jsem z jednovaječných dvojčat a když byl můj synovec malý a já ho chovala, pořád se na mě i na mou sestru zmateně koukal a snažil se přijít na to, proč vypadám a taky tak trochu zním jako jeho máma, ale přitom jeho máma nejsem.“

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Upworthy, Reddit; Náhledová fotografie: Pixabay/Pexels

error: Content is protected !!