Miminko poprvé slyší skladbu od Johanna Sebastiana Bacha a jeho reakce je přinejmenším kouzelná

příběhy

V okouzlujícím videu, jež nese název: „Mé dítě poprvé slyší Bacha,“ je zachyceno dítě, které má poprvé ve svém životě možnost slyšet Bachův Menuet v durové stupnici G. Záznam je velmi emotivní a dokázal za srdce chytit nespočet diváků, kteří video okamžitě začali šířit mezi ostatní, a reakce miminka se tak brzy stala virální.

V prvních sekundách nic nenasvědčuje, že by se mělo jednat o jedinečné zachycení. Tatínek miminka sedí za klavírem a svého potomka má položeného na korpusu mohutného hudebního nástroje. Dojemná scéna zachycuje okamžik čisté nevinnosti a krásy dětské duše, kdy světoznámá skladba klasického žánru rezonuje klavírem a proniká do samotné bytosti dítěte.

Tatínek, sedící u klavíru, začne velmi jemně hrát Bachův Menuet in G, skladbu, která po celém světě proslula svým půvabem a elegancí. Vzhledem ke skutečnosti, že děťátko leží přímo na korpusu nástroje, dokáže jednotlivé tóny vnímat nejen sluchem, ale rovnou i celým tělem, neboť cítí vibrace vycházející z klavíru. Onen zážitek celé řady smyslů má zásadní význam pro utváření reakce dítěte a přidává celkovému prožitku hmatový rozměr.

Když zazní první tóny Menuetu od Johanna Sebastiana Bacha, reakce miminka je naprosto kouzelná. Jeho oči se náhle rozšíří v němém úžasu a ve tváři se mu zračí výraz čisté lásky a spokojenosti. Zdá se, že dítě je melodií naprosto uchváceno a na hudbu reaguje způsobem, který můžeme považovat za instinktivní, ale zároveň za nesmírně jedinečný.

Video do detailu zachycuje neopakovatelnou reakci miminka, na jehož tváři je patrné, že si svůj první poslech živé hudby neskutečně užívá. Zdá se, že každý jeden tón s dítětem hluboce rezonuje, a pro diváka tak vytváří klidnou a téměř až posvátnou atmosféru. Jedná se o jedinečné spojení mezi otcem, potomkem a hudbou. Jemné chvění klavíru dítě zároveň uklidňuje, a vytváří tak plnohodnotný zážitek z Bachovy nadčasové skladby.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Shareably; Náhledová fotografie: Helena Lopes/Pexels

error: Content is protected !!