Matka samoživitelka se synem odmítla rodině nabídnout střechu nad hlavou, protože jim v minulosti nikdo z nich nenabídl pomocnou ruku

příběhy

Jako svobodná matka musíte převzít veškerou odpovědnost za dítě a finančně ho i sebe zajistit. Něčím podobným si prošla žena, kterou před pěti lety podvedl manžel a opustil nejen ji, ale i jejího syna. Mladá maminka, která na fóru Reddit vystupuje pod přezdívkou Bubbly-Classroom3131, se rozhodla s ostatními uživateli podělit o zkušenost, kterak jí jako svobodné matce nikdo z rodiny nenabídl pomoc v době, kdy ji nejvíce potřebovala.

Jediný, kdo jí pomáhal, byl její otec

Začátek ženina vyprávění se vůbec nenesl v pozitivním duchu: „Prošla jsem si neuvěřitelně těžkým obdobím. Zůstala jsem sama na výchovu syna, kterému v té době bylo pouhých 11 let,“ uvedla matka malého chlapce na úvod. Prozradila rovněž, že v nelehké situaci byli se synem odkázáni pouze sami na sebe, neboť jediný člověk, který jim nabídl pomocnou ruku, byl její otec, který ženě pomáhal nejen finančně, ale byl i její psychickou podporou.

Jenže otec mladé maminky před dvěma lety náhle zemřel. I přes bolestivou ztrátu svitla ženě naděje na lepší zítřky. Dědeček chlapečka jí odkázal slušný obnos peněz, za které si mohla dovolit pořídit nový dům, a zajistit tak nejen sebe, ale i svého syna. V příspěvku dále nastínila, jaký vztah se synem aktuálně má: „Od té doby, co manžel odešel, jsme si se synem velmi blízcí. Hodně jsme toho spolu prožili, a pouto mezi námi je tak neuvěřitelně silné. Udělala bych pro něj cokoliv na světě,“ nechala se žena slyšet.

Rodina jí nepomohla, od ní pomoc ale očekávali

Poté se svěřila, že někteří z jejích blízkých členů rodiny se ocitli v těžké životní situaci a očekávali tak, že jim žena nabídne, aby se k ní a chlapci nastěhovali: „Vzhledem k událostem, které se v minulosti staly, jsem s nabídkou nejprve váhala. Vše jsem nejprve probrala i se synem a ten byl zásadně proti. Přeci jen, když jsme nejvíc potřebovali, nikdo z nich tu pro nás nebyl,“ nastínila zásadní dilema mladá žena.

Matka se nakonec rozhodla přihlédnout k názoru svého syna a příbuzným oznámila, že se k nim nastěhovat nemohou: „Teď jsou naštvaní a obviňují mě, že jsem sobecká a nevděčná. Říkají mi, že jim dlužím a že jsme přece rodina,“ prozradila. Žena závěrem dodala, že si nemyslí, že by v celé situaci jakkoli pochybila, a že pro ni je a vždycky bude stěžejní štěstí jejího syna.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Upworthy, reddit; Náhledová fotografie: jonas mohamadi/Pexels

error: Content is protected !!