Věci, kvůli kterým může vaše kuchyň vypadat lacině

kuchyň

Kuchyň je jedno z nejdůležitějších míst v každém domově, a tím pádem by měla vypadat co možná nejlépe. V tomto článku představíme několik věcí, kvůli kterým může vaše kuchyň působit poměrně lacině.

Věci, kvůli kterým může vaše kuchyň vypadat lacině

Kolik času trávíte v kuchyni? Pravděpodobně dost. Ať už vaříte denně a nebo jen občas, kuchyň je nám zkrátka neustále na očích – a stejně tak i případným návštěvám. Měla by proto vypadat co možná nejlépe. Důležité je vyhnout se některým věcem, kvůli kterým může vypadat lacině a které jí mohou snižovat pomyslnou hodnotu.

1) Křiklavé barvy

Křiklavé barvy v kuchyni (i v koupelně) skutečně nejsou dobrou volbou. Ať už jsou to kachličky, skříňky nebo židle a doplňky, vždy platí, že méně je více. V kuchyni by měly převažovat neutrální barvy. „Při výběru barevných kombinací je vhodné přistupovat k nekonvenčním paletám opatrně,“ doporučuje designér Bob Bakes pro portál Livingetc. Pokud byste svůj byt či domov někdy prodávali, křiklavé barvy podle makléřů mohou snižovat cenu nemovitosti. Pokud chcete mít v kuchyni výraznější barvy, zaměřte se spíše na doplňky, které lze jednoduše nahradit – například ubrusy či podsedáky.

2) Opotřebované skříňky

Skříňky v kuchyni nevydrží věčně, a to zejména proto, že s nimi přicházíme do kontaktu téměř každý den. Saháme na ně mokrýma či špinavýma rukama a je možné, že po dvaceti letech už zkrátka nebudou vypadat dobře. Ve finále může vzhled opotřebovaných skříněk výrazně snižovat hodnotu kuchyně. Někdy postačí pouhá výměna úchytky, jindy je nutné zvážit celkovou renovaci.

3) Laciné spotřebiče

Spotřebiče v kuchyni jsou klíčovým ukazatelem vnímané hodnoty a proto by měly vypadat co nejlépe. Investice do kvalitních spotřebičů se ale vyplatí samozřejmě i z praktického hlediska. Pokud si vyberete energeticky úsporné spotřebiče, pak můžete ušetřit i na energiích. Lacině může vypadat i kuchyň, která nemá některé chytré spotřebiče – například myčku.

4) Nedostatek úložného prostoru

Nedostatek skříněk a dalšího úložného prostoru nás často nutí k tomu nechávat věci tak, jak jsou – třeba na kuchyňské lince. To ale rozhodně nepůsobí hezky, v moderním světě totiž vládne minimalismus. A co si počít s nedostatkem prostoru? Zkuste třeba závěsné nebo vícepatrové zásuvky do skříněk, díky kterým využijete i jinak nevyužitelné místo. Nebraňte se ani různým organizérům a dalším vychytávkám, které umí vykouzlit organizovanější a krásnější prostor.

Zdroj: Autorský text, redakce, Livingetc, Ideal Home; Náhledová fotografie: Ellen Tanner/Unsplash

error: Content is protected !!