Jak se zbavit komárů přírodní cestou: Účinný repelent si namícháte během chviličky

jak se bránit komárům, repelent proti komárům, přírodní

Na letní měsíce se těší snad každý, na všudypřítomný hmyz tolik ne. Zejména komáři umí být pořádně dotěrní, kromě otravného bzukotu nás často obdarují i nehezkým štípancem. Jak se zbavit komárů přírodní cestou? Namícháním účinného repelentu!

Pokud rádi trávíte večery na zahradě či chatě, nejspíš už jste s komáry několikrát bojovali. Na stole by vám určitě neměla chybět svíčka citronella, která svou vůní komáry a další hmyz účinně odpuzuje. Jenže jak bránit sebe a svou pokožku?

Vyrobte si přírodní repelenty

Přírodní repelenty neobsahují zbytečnou chemii a navíc nám příjemně voní. Jejich výroba je velmi snadná a účinky jsou zaručeny. Pojďte si také vyrobit svůj voňavý repelent. Nezabere vám to více než pár minut.

Levandule

Levanduli v květináči si můžete postavit klidně i na stůl, komáři kolem ní lítat pravděpodobně nebudou. Její vůně je pro ně totiž silně odpudivá. To nejdůležitější je ale to, že si z ní můžete vyrobit repelent.

Jak na to? Celou usušenou levanduli rozdrťte a smíchejte s olejem (například mandlovým). Výsledným olejem si potřete místa podobně jako když nanášíte parfém – na zápěstí, za uši a třeba i na krk. Nezapomeňte olejem natírat také hmyzem postižená místa, protože levandule má analgetické, antimykotické a antiseptické účinky.

přírodní repelent
Foto: Christin Hume/Unsplash

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej známý zejména jako tea tree olej najdete snad v každé lékárně i drogerii. Má protizánětlivé účinky, ale hlavně má velmi výraznou vůni, která se komárům líbit nebude. Výhodou je, že jej nemusíte nijak složitě vyrábět, stačí si ho zakoupit a pak si ho nanést na pokožku jako repelent a také na případné štípance.

Repelent ze skořice

Uklidňuje vás vůně skořice? Pak si díky ní můžete vykouzlit příjemný večer na zahradě bez otravného hmyzu. Repelent, který vyrobíte pouhým smícháním skořice a vody, si zamilujete. A jak si jej vyrobit? Na každých 100 ml vody připadne cca 1/4 lžičky skořice. Roztok smíchejte a nalijte do nádobky s rozprašovačem.

Repelent můžete využít jak na svou pokožku, tak i na oblečení nebo na jakékoliv místo, kde vás hmyz obtěžuje. Jen myslete na to, že pokud máte pokožku příliš citlivou, může vám ji repelent ze skořice podráždit.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Healthline, Studie: Levandule, čajovníkový olej; Náhledová fotografie: cottonbro studio/Pexels

error: Content is protected !!