Jak dnes vypadá Angelika? Michèle Mercier bojuje s rakovinou, krása jí zničila život

Michèle Mercier

Michèle Mercier (84) je jednou z nejikoničtějších postav v dějinách francouzské kinematografie. A to právem, protože dlouhá léta udivovala své fanoušky hereckým talentem. Její život však nebyl vždy jen samý lesk a třpyt.

Hrála nezdolnou Angeliku a byla nesmírně nádherná. Herečka však na svou roli nemá dobré vzpomínky, a tak se do myšlenek na minulost raději vůbec nevrací. V té době navíc zemřela její pětiletá sestra Michèle. Role Angeliky také naprosto zastínila všechny její další role a ač se snažila, nebylo jí to k ničemu.

Jak ale vypadá herečka dnes? Herečka, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, se mnohokrát změnila. Nejdříve výrazně zhubla, ale poté, co přestala kouřit, zase přibrala. Michèle se změnila ale i v obličeji.

Herečka už několik let bojuje s rakovinou prsu. Krása jí zničila život. Podle ní za vznik nádoru může právě její role ve filmech Angelika. Scéna, v níž je její postava hromadně znásilněna, měla na hereččin psychický stav velký vliv.

„Opravdu se na mě vrhli. Byla jsem vyděšená a křičela jsem. Jeden z nich mě silně udeřil řetězem do hrudi. Dva roky jsem měla v prsu bulku. Bylo to strašné!“ přiznala před lety.

Ačkoliv byla představitelka Angeliky vždy velmi oblíbená a měla zástup obdivovatelů, nemá žádné vlastní děti a aktuálně žije sama.

Zdroj: Redakce, Ano Mama, Extra; Náhledová fotografie: Dino Risi/Public Domain

error: Content is protected !!