Jak často prát ložní povlečení

Jak často prát ložní povlečení

Není lepší pocit, než si večer lehnout do peřin převlečených do čistého ložního povlečení, které ještě voní aviváží. Jenže jak často by se ložní povlečení mělo prát a proč tomu tak je?

Ložní povlečení je něco, s čím přicházíme do kontaktu každý den. Už to napovídá tomu, že by se nejspíš mělo prát často. Možná si s jeho praním až tolik starostí neděláte, ale měli byste.

V noci se potíme a kromě toho se nám také odlupuje stará kůže, která v povlečení zůstává. A vlhkost i stará pokožka jsou nejlepší potravou pro roztoče, kteří se v posteli nachází také. A spousta z nás to pociťuje víc, protože na roztoče jsou lidé často alergičtí. To pak způsobuje svědění a s tím spojený nekvalitní spánek.

Kromě toho se v posteli nachází také prach, plísně a další nečistoty, které mohou způsobit kožní potíže. Mohou se nám začít ucpávat póry, což může vést k ekzémům, akné a také mohou vznikat alergie.

naked woman lying on bed during daytime
Maddi Bazzocco/Unsplash

Jak často tedy povlečení prát? Správně by to mělo být jednou týdně. Týden je ideální doba na jedno povlečení, poté už je vhodné jej skutečně vyprat a vyměnit za čisté. Tuto dobu ale ovlivňuje více věcí – například to, jestli se sprchujete každý den.

Pokud je ale například léto a nebo se zrovna víc potíte, můžete povlečení měnit i častěji. Nenechávejte si však jedno povlečení déle než dva týdny, protože to už je skutečně čas na nové.

Zdroj: Redakce, autorský text; IFL Science, Glamour, NIH, NIH; Náhledová fotografie: Castorly Stock/Pexels

error: Content is protected !!