Ideální na léto, za pár minut máte hotovo: Krémová zmrzlina a vynikající brownies ze dvou ingrediencí

zmrzlina

Většina z nás má mnoho lepších nápadů, jak trávit svůj volný čas, než pobíháním po kuchyni a neustálým připravováním něčeho dobrého k snědku. A to hlavně v létě. Naštěstí existuje mnoho dobrot, ke kterým potřebujete pouhé dvě ingredience.

Připravte si zmrzlinu, brownies a nebo klidně obojí. Tyto snadné recepty jsou vhodné na léto, protože za pár minut budete mít hotovo.

Jahodová zmrzlina

Zmrzlina je v létě nepostradatelnou pochoutkou, kterou bychom mohli jíst pořád. Pokud si ji připravíte doma z pouhých dvou surovin, nic vám v tom nemůže zabránit.

Jaké je tajemství snadné přípravy jahodové zmrzliny, která je stále krémová a sladká? Základem jsou mražené banány, do kterých přidáte oblíbené letní bobuloviny. Vše rozmixujte a dejte do mrazáku. Experimentovat můžete i s jiným ovocem než s jahodami.

Brownies

Myslíte si, že příprava brownies je náročná? To byste se mýlili. Potřebujete jen čokoládové pecičky a kondenzované mléko.

Klíčem k tomuto receptu je kondenzované mléko. Tradiční fondán se vyrábí z cukru, másla, mléka a kakaového prášku, vaří se nad sporákem a redukuje se. Tomu my se však účelně vyhneme a použijeme kondenzované mléko, což je již zredukované mléko a cukr.

Přísady smíchejte v míse, zahřejte v mikrovlnné troubě a míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí. Poté těsto nalijte do formy na pečení a vložte do lednice, dokud neztuhne. Hotovo!

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledový obrázek: sheri silver/Unsplash

error: Content is protected !!