Spálili jste se na sluníčku? Těmito způsoby rychle zklidníte spálenou kůži

Orange Safety Ring on Man Shoulder Near Body of Water

Léto už je téměř tady a sluníčko umí být pořádně silné. Pokud jste se už stihli spálit, nezoufejte. Těmito způsoby rychle zklidníte spálenou kůži.

Spálit se můžeme i ve dnech, kdy je zamračeno a slunce se odmítá ukázat. Spálená kůže je nepříjemně citlivá a mnohdy tato citlivost trvá až příliš dlouho. Pokud se ukazujeme na slunci i po spálení, riskujeme navíc zvýšené riziko rakoviny kůže. Ať už plánujete léto strávit v exotice, v parku či na zahradě, nezapomínejte se několikrát denně mazat opalovacím krémem s SPF alespoň 30.

Jak se zbavit spálení kůže od slunce?

Používejte gel s obsahem aloe vera: Aloe je známá pro své uklidňující účinky, které jsou na spálenou kůži perfektní. Pořiďte si alespoň jedno balení tohoto gelu, které noste ideálně u sebe.

Aloe vera spáleniny od slunce neléčí, ale poskytuje úlevu od bolestí, svědění a dalšího podráždění, které je důsledkem spálení kůže.

Pijte hodně vody: Ať už patříte mezi osoby, které pijí hodně nebo ne, po spálení kůže sluncem vždy navyšte příjem vody. Kromě doplnění tekutin v těle také podpoříte proces hojení.

Hydratujte: Hydratace pokožky je důležitá po celý rok, ale v létě a zejména po spálení sluníčkem by měla být samozřejmostí. Pořiďte si kvalitní tělové máslo, popř. tělové mléko. Doporučujeme však tělové máslo či krém, protože to je oproti tělovému mléku hutnější a výživnější.

Dopřejte si studenou sprchu: Na spálenou a podrážděnou pokožku pomáhá chlad. Kromě studených obkladů si můžete poradit také studenou sprchou.

Krevní cévy pod povrchem kůže reagují například na horkou vodu, tak se rozšíří a vy byste tak případnou bolest ze spálení cítili ještě více. Z toho důvodu si po spálení kůže dopřávejte hlavně studenou sprchu či koupel.

Zdroj: Redakce, Náhledový obrázek: Oleksandr Pidvalnyi/Pexels

error: Content is protected !!