Příznaky rakoviny jícnu, které se dostavují po jídle

pálení žáhy, rakovina, rakovina jícnu

Rakovina je zrádná nemoc, kterou lze odhalit hlavně pravidelnými prohlídkami u lékaře. Existují však příznaky u rakoviny jícnu, které se dostavují po jídle, píše portál Daily Record.

Rakovina je zrádná nemoc, kterou nechce ve svém životě nikdo potkat. Často je těžké ji vůbec odhalit, a tak je vhodné znát příznaky, které mohou pomoct ji včas odhalit. Které to jsou?

Pálení žáhy

Pálení žáhy je poměrně častý jev, který se může objevit po jídle. Jedná se o pálivý pocit na hrudi, který způsobuje reflux žaludeční kyseliny. Pálení žáhy je sice samo o sobě neškodné, ale může být také klíčovým příznakem rakoviny jícnu.

Další příznaky

Další varovné příznaky, které mohou zůstat nepovšimnuty, jsou podobné příznakům zažívacích potíží, jako je nadměrné říhání, nadýmání a bolest žaludku. Tyto příznaky mohou být přehlíženy, protože si je lidé mohou spojovat například se špatným trávením.

K těmto příznakům se postupně přidává pocit únavy a nevolnosti. Pokud se rakovina nachází v trávicí trubici, můžete mít problémy s polykáním a ztrácet na váze, uvádí studie Cancer Research. Také samotné časté pálení žáhy bohužel podporuje vznik rakoviny jícnu. U většiny lidí však nevznikne.

Zdroj: Daily record, Cancer, NBC News, Honor Health; Náhledová fotografie: naturalherbsclinic/Unsplash

error: Content is protected !!