Příznaky, které naznačují, že vaše střeva nejsou v kondici: Patří mezi ně i špatná psychika

Zdraví střev nadýmání

Zdraví střev má velký vliv na celkové zdraví člověka. Proto je důležité dbát na to, aby byly v kondici. Pokud střeva nejsou v pořádku, může se to projevit několika způsoby.

Máte často zácpu nebo průjem

Nepříjemná situace, která se už někdy stala každému z nás. Pokud však na zácpu či průjem trpíte častěji, pak je pravděpodobně problém ve střevech, píše portál Piedmont.

To může znamenat mikrobiální nerovnováhu a nebo to, že vaše střeva mají potíže se zpracováváním potravy. To může znamenat také intoleranci laktózy či celiakii, proto doporučujeme nepodceňovat situaci a navštívit lékaře, jestliže vaše potíže trvají déle než týden.

Nadýmání

Nadýmání může doprovázet zácpu či průjem, ale může vypadat i jinak. Pokud máte při nadýmání také bolesti břicha a zvýšenou plynatost, pravděpodobně jde o příznak toho, že vaše střeva nejsou v kondici, píše portál Vogue.

Sitting Woman with Hands on Stomach
Foto: Ketut Subiyanto/Pexels

Špatné duševní zdraví

Jak jsme již uvedli, střeva ovlivňují celé naše zdraví. Není tedy divu, že mezi příznaky snížené kondice střev patří i špatná psychika. Vaše každodenní strava má vliv jak na střeva, tak i na vaši náladu a psychiku. Při pocitech únavy nebo nízké energie byste měli zpozornět.

Kožní problémy

Akné, ekzémy i lupénka se mohou také projevit, jestliže vaše střeva nejsou v kondici. Je to proto, že i kůže je ve spojení se střevem. Nedávná studie však potvrdila, že kožní problémy může v tomto případě minimalizovat zvýšený příjem vlákniny ve stravě. Pokud nejste zvyklí přijímat dostatek vlákniny, pak s ní raději začínejte po menších dávkách, které budete postupně navyšovat.

Zdroj: Vogue, Piedmont, StudieKing´s College London, Science Daily, National Library of Medicine; Náhledový obrázek: Sasun Bughdaryan/Unsplash

error: Content is protected !!