Příznaky, které naznačují, že nemáte zdravá střeva

zdravá střeva

V současné době se často zdůrazňuje, že zdraví střev má vliv na téměř celé tělo. Je tedy velmi důležité naučit se o svá střeva starat. Jenže jak zjistit, že je nemáte v pořádku? Známe 4 příznaky, které naznačují, že nemáte zdravá střeva.

„Když jíte, nevyživujete jen své tělo, ale krmíte i biliony mikrobů, které žijí ve vašich střevech,“ řekl profesor a epidemiolog Tim Spector. To je důvod, proč je tak moc důležité jíst zdravě.

Podívejte se na příznaky, které naznačují, že nemáte zdravá střeva:

1) Nadýmání

Nadýmání je velmi nepříjemné a vyskytuje se po jídle, kdy se potrava tráví. Zejména pokud na nadýmání trpíte často, pak se pravděpodobně jedná o příznak střev, které nejsou v kondici.

2) Zácpa nebo průjem

Ať už trpíte na zácpu, průjem a nebo se u vás střídá obojí, Takové příznaky mohou naznačovat, že střeva mají problém se zpracováním potravy nebo dochází k mikrobiální nerovnováze. Jestliže se u vás tyto příznaky objevují dlouhodobě, navštivte svého lékaře.

3) Kožní potíže

Dokonce i kožní potíže, mezi které patří akné, ekzémy a lupénka, mohou vznikat kvůli střevům, která dlouhodobě nejsou v kondici.

4) Pálení žáhy

Pálení žáhy je velmi nepříjemné a může to naznačovat že jídlo, které jíte, nemusí vašim střevům vyhovovat. Dejte si také pozor na dostupné léky proti pálení žáhy, protože nejsou ke střevům příliš šetrné – neměli byste to s nimi tedy přehánět.

Zdroj: Kauvery Hospital, Forbes, Healthline, NIH; Náhledová fotografie: Andrea Piacquadio/Pexels

error: Content is protected !!