Nechce se vám vařit? Připravte si výživný sendvič s cizrnou, který je hotový během chvilky

burger with tomato and lettuce on white ceramic plate

I na první pohled obyčejný sendvič může být výživný a překvapivě chutný. Řeč je o sendviči s cizrnou, který je hotový během chvilky a pořádně zasytí.

Pokud se vám zrovna nechce vařit, ale nechcete se vzdát svého zdravého jídelníčku, pak dejte šanci receptu na sendvič, který je nabitý zdravými surovinami. Budete jej mít hotový během chvilky a navíc si pochutnáte!

Ingredience

Pro přípravu chutného sendviče si připravte dvě plechovky cizrny, 6 lžic extra panenského olivového oleje, 3 lžíce citronové šťávy, 2 lžičky dijonské hořčice, půl lžičky sušeného česneku, půl šálku jemně nasekaného celeru, čtvrtinu šálku jemně nasekaného čerstvého kopru, 4 lžíce majonézy, 8 plátků celozrnného toustového chleba (opečeného), pár listů zeleného salátu, pár plátků červené cibule a rajčat a nakonec sůl a pepř podle chuti.

Postup přípravy

Postup je skutečně snadný. Ve velké míse smíchejte cizrnu, olej, citronovou šťávu, hořčici a sušený česnek. Vidličkou nebo šťouchadlem na brambory cizrnu rozmačkejte, ale část ponechte celou. Vmíchejte celer, kopr, sůl a pepř.

Každý ze 4 krajíců toustového chleba potřete z jedné strany lžící majonézy. Rovnoměrně je obložte salátem, cibulí, rajčaty a cizrnovou směsí. Navrch položte zbývající 4 plátky toustového chleba a máte hotovo. Dobrou chuť!

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Seriously Low Carb/Unsplash

error: Content is protected !!