Jak poznat, že jste dehydratovaní? Vaše tělo vám pošle tyto signály

Lidské tělo se skládá z 60 % vody. Na vodě závisí v podstatě všechny tělesné funkce: dýchání, trávení, mazání kloubů, odstraňování odpadních látek nebo udržování homeostázy. Pokud však tělo nemá dostatek vody, hrozí dehydratace, která s sebou přináší vážné důsledky.

Vodu musíme pít během celého dne, protože i naše tělo vodu spotřebovává postupně, po celý den. Trochu při pocení nebo pláči, více při močení a dokonce kapku při každém nádechu. Proto se doporučuje popíjet vodu po celý den, abyste předešli časným příznakům dehydratace, jako jsou únava, bolesti hlavy, výkyvy nálad a problémy se soustředěním. Ale pijete skutečně pravidelně?

Pokud nepijete dostatečně, vaše tělo vám o tom dá vědět. A pokud mu umíte naslouchat, poznáte to. Při dehydrataci můžete pociťovat bolesti kloubů a ztuhlost nebo křeče ve svalech a vazech. Mezi další příznaky patří sucho v ústech a na kůži, zvýšená žízeň a tmavší, koncentrovanější a snížený obsah moči.

Obecně platí, že pokud pociťujete žízeň, pak už jste dehydratovaní. Proto byste měli pít pravidelně a ne pouze, když máte žízeň. Voda však není jediným způsobem, jak se můžete udržet hydratovaní. Můžete také jíst polévky, ovoce a zeleninu bohatou na vodu, jako jsou okurky, mrkev, meloun či hroznové víno.

Zdroj: wellandgood.com, Náhledový obrázek: Pexels

error: Content is protected !!