Čínská medicína radí, jak snížit nadýmání během pěti minut

Woman Suffering from a Stomach Pain

Nadýmání někdy přijde ve zcela nevhodnou chvíli a dokáže pořádně potrápit. Často se tak může stát, že v dohledu není žádná úleva a vy nevíte, jak si pomoct. Čínská medicína radí, jak nadýmání snížit během pouhých pěti minut, píše portál Mind Body Green.

Nadýmání lze snížit poměrně jednoduše, a to masáží žaludku, která pomůže uvolnit energii trávení. Tato energie se špatně pohybuje, a to způsobuje nadýmání.

Zajímavé je, že nadýmání nemusí být způsobeno pouze jídlem a pitím, ale i úplně jinými faktory. Zbavit se nadýmání tedy můžete poměrně jednoduše. Potřebujete k tomu jen masážní olej a masážní přístroj. Dobrá zpráva je, že to zvládnete i bez přístroje, jen s pomocí pěsti.

Postup

Nejdříve si namažte místa olejem, abyste při masáži zajistili snadný skluz a zabránili nepříjemnému tahání kůže. S masáží začněte u horního středu hrudního koše, kde se začíná vějířovitě rozšiřovat. Toto místo se označuje jako akupunkturní bod Ren 12, o němž se uvádí, že je známý tím, že posiluje trávení a zmírňuje nadýmání, plynatost a zažívací potíže.

Na tomto místě asi 30x vytvářejte kruhy pomocí ruky nebo masážního přístroje. Tlak by měl být mírný, ale ne příliš málo. Jakmile budete mít hotovo, udělejte dalších 30 kruhů na opačnou stranu.

Poté se přesuňte na místo mezi hrudním košem a pupíkem (Ren 10), kde budete v masáži pokračovat. Díky tomu se budou uvolňovat další body způsobující nadýmání. Opět zopakujte 30 kruhů na každou stranu.

Po stimulaci těchto dvou bodů se přesuňte o dva centimetry níže pod pupík a opět pohybujte pěstí nebo masážním přístrojem na obě strany. Nakonec udělejte čtyři tahy od pupíku směrem dolů.

Závěr

Tato jednoduchá masáž by vám skutečně měla během několika minut ulevit od nadýmání. Pokud to na poprvé nebude fungovat, nevzdávejte to a zkuste to znovu. Je možné, že zrovna vám masáž nepomůže, ale určitě se budete cítit lépe. Minuty strávené péčí o sebe nejsou nikdy ztráta času.

Zdroj: Mind Body Green; Náhledový obrázek: Andrea Piacquadio/Pexels

error: Content is protected !!