Používáte svou řasenku správně? 9 tipů od vizážistů, jak z ní vytěžit co nejvíce

silver and black makeup brush

Řasenka je jedním z těch kroků v každodenní make-up rutině, na kterém se jistě nemůže nic zkazit. Zdání ale klame. Make-up artisti radí, jak z aplikace řasenky získat maximum a svůj pohled ozdobit perfektními řasami s každým nalíčením.

1. Používejte kleštičky

I v případě, že máte přirozeně dlouhé a husté řasy, pouhé zvýraznění řasenkou jim nemusí prokázat dostatečnou službu, pokud vám chybí natočení. Na řasy rovné jako hřebíky si pořiďte kleštičky. Nejde o nic drahého a seženete je v každé drogérii.

Při prvním použití se můžou zdát trochu děsivé, ale práce s nimi je vcelku jednoduchá. Důležité je sesbírat jimi všechny řasy. Vyhnete se tak těm dvěma tvrdohlavým řasám, které vám ve vnějším koutku rovně trčí a vystupují z jinak úhledné řady. Pro nejlepší výsledek začněte co nejblíže ke kořínkům řas a kleštičky na pár vteřin stiskněte. Totéž opakujte ještě přibližně vprostřed délky řas a na jejich koncích.

2. Vyberte správný kartáček

Stejná řasenka, která vyhovuje vaší kamarádce, nemusí nutně vyhovovat i vám. Výběr správného kartáčku závisí nejen na efektu, kterého si přejete dosáhnout, ale také na velikosti vašich očí a délce řas. Menším očím často nevyhovují vetší kartáčky, aplikace řasenky je nepohodlná a barva končí kromě řas také všude kolem.

Jak píše portál Byrdie, menší kartáčky s drobnějšími štětinami bývají obecně vhodnější pro krátké a ne příliš husté řasy. Dobře je oddělují, čímž jim propůjčují větší objem a prodlužují je. Kromě toho také zachytí i ty nejmenší řasy, na které by větší kartáček dosáhl jen v případě, že byste si při líčení vypíchli oko. Masivnější kartáčky jsou vhodnější pro řasy delší – dlouhé štětiny je dobře pročešou a aplikace netrvá tak dlouho v porovnání s menším kartáčkem.

3. Kartáček před použitím otírejte

Abyste se vyhnuli slepení, není nic jednoduššího než před použitím z kartáčku otřít přebytek produktu. Obzvlášť ten na samotné špičce řasenky může nadělat pěknou paseku. Pokud je řasenka úplně nová a kartáček na sobě nosí příliš mnoho barvy, dejte řasence po otření přebytku ze špičky pár okamžiků na to, aby stihla trošičku uschnout. Budete tak mít lepší kontrolu nad množstvím produktu, který budete na řasy vrstvit.

4. Žádné zběsilé pumpování

Čtvrtý tip může znít trochu nelogicky. Pokud chci víc produktu, musím přeci řasenkou pořádně zapumpovat a dostat z ní co nejvíc barvy. Řasence to ale spíš ubližuje, jelikož pumpováním se do tuby dostává víc vzduchu a ona potom rychleji vysychá. Chcete-li nabrat více produktu, radši kartáček zasuňte do tuby a otřete s ním její stěny, tam se chtěná barva skrývá.

5. Aplikujte cik-cak pro maximální objem

Metoda cik-cak spočívá v pročesávání řas za pohybu kartáčkem ze strany na stranu. Dochází tak k rovnoměrnější distribuci barvy, vybudování délky a objemu, jakých byste za prostého pročesání sotva dosáhli. Kromě toho také pomůže, když si aplikaci rozdělíte na menší úseky – například začnete s třetinou oka u vnitřního koutku a postupně pokračujete k tomu vnějšímu.

woman left eye
Foto: Aleksandra Rupar/Unsplash

6. Pořádné pokrytí konců řas

Může se stát, že i přes výběr ideální řasenky a s použitím kleštiček natočení v průběhu dne zmizí a řasy „spadnou.“ V takovém případě zkuste s aplikací řasenky začít od konců. Někdy se totiž produkt kupí u kořínků a řasy tak zatěžuje, že to vede ke ztrátě natočení. Když budete soustředit aplikaci nejprve na konce a potom až na kořínky, pracné natočení nepřijde vniveč a řasy si v něm vydrží celý den.

7. Na spodní řasy jen zbytek barvy

Nalíčit spodní řasy může být oříšek. Bývají kratší a řidší než ty horní a není těžké po jejich líčení skončit s mývalíma očima. Abyste se vyhnuli slepeným shlukům barvy, používejte na spodní řasy jen to, co na kartáčku řasenky zbyde po nalíčení řas horních. Získáte tak při aplikaci větší kontrolu nad množstvím barvy, která na řasy přijde.

8. Mezi líčením používejte péči

Stejně jako naše vlasy potřebují i řasy náležitou péči. Sáhněte proto po pečujícím produktu, jako je například sérum, a používejte ho mezi líčením. S pořádně vyživenými řasami se vám bude lépe pracovat a rozdíl poznáte jak při aplikaci řasenky, tak i na finálním výsledku.

9. Chyby zahlaďte vatovou tyčinkou

Když se vám něco nepovede a skončíte s očima plnýma černých šmouh, stačí popadnout obyčejnou vatovou tyčinku a oční okolí s ní očistit. Nejlépe to půjde, až když stopy od řasenky necháte zaschnout, tyčinkou je pak snadno odrolíte.

Zdroje: Woman&home, Aedit, Byrdie; Náhledový obrázek: Ashley Piszek/Unsplash

error: Content is protected !!