5 zastaralých trendů se sandály, kterým se letos vyhněte obloukem

Brzy přijde jaro a rychlé oteplování, což povede k opětovnému nošení různých sandálů. Pokud chcete mít letos svou obuv v souladu s aktuálními trendy a zároveň nepůsobit lacině, pak se podívejte na 5 trendů v sandálech, od kterých je třeba upustit.

Jestli je něco v poslední době zaručeně trendy, pak je to kvalita a minimalismus. To se dá aplikovat na vše, od triček přes kabáty až po obuv. Pojďme se toho držet.

Které sandály letos v módě rozhodně nebudou?

Levně vypadající sandály

Je úplně jedno, jestli sandály stály 200 nebo 2 000 Kč. Pokud jsou nekvalitně zpracované a působí lacině, pak je raději předejte někomu, kdo si na módu nepotrpí.

Laciné pantofle, které si můžete vzít na procházku, k bazénu i k šatům letos rozhodně nebudou v módě. Vyhýbejte se univerzálním sandálům a pantoflím, které většinou mají k těm levně vypadajícím velice blízko.

Žabky

Klasické žabky, které koupíte za pár stovek, rozhodně nejsou něco, za co by vás módní nadšenci pochválili. A už vůbec ne letos. Žabky v módě nejsou už nějakou dobu, ale s odstupem se čím dál více zdá, že se jen tak mezi aktuální trendy nevrátí.

Místo klasických žabek se poohlédněte po sandálech, které mají smyčku přes palec. Mohou působit podobně jako žabky, ale jsou stylovější a noha v nich drží mnohem lépe.

Sandály z PVC plastu

Tento typ sandálů nejspíš poznáte na první pohled. Většinou se prodávají v prodejnách, které se specializují na dovoz zboží z Číny. Mohou být zcela průhledné, černé či bílé ale i přehnaně barevné s přídavkem třpytek. Tyto na první pohled plastové sandály patří k těm nejméně kvalitním a rozhodně to jde poznat. Z toho důvodu je rozhodně na seznamu letošních trendů nehledejte.

Sandály se šněrováním

Jak jsme již zmínili, letošní trendy přejí hlavně minimalistickému stylu. Řemínky, které se šněrují až u kotníků, nejsou pro rok 2023 vhodné. Pokud máte dražší sandály se šněrováním, schovejte si je do zadní části botníku a trpělivě čekejte, až budou v budoucnu opět trendy.

Dřeváky s volnou patou

Uzavřenými dřeváky s volnou patou letos dojem neuděláte. Ať už budou s páskem nebo bez něj, lesklé nebo matné, pestrobarevné nebo bílé, už zkrátka nejsou v módě. Soustřeďte se na sandály s otevřenou špičkou, a nebo raději zvolte mokasíny – ty jsou čím dál oblíbenější.

Zdroj: Glam, Who What Wear; Náhledový obrázek: Alexandra Tran/Unsplash

error: Content is protected !!