Sovětští vojáci v roce 1945 krutě zabili jeptišky, které ošetřovaly zraněné civilisty

a group of men standing around a group of dead people

Když Rudá armáda v roce 1945 vytlačila nacisty z Polska, vojáci se dopouštěli brutálních zločinů vůči civilistům. Nedělalo jim problém ani zavraždění jeptišek, které ošetřovaly zraněné civilisty, ale i vojáky.

Vědci v Polsku odhalili ostatky tří jeptišek, které byly zavražděny sovětskými vojáky v roce 1945. Hledalo se jich celkem sedm, ty ostatní se našly už před lety. Sestry s původem z Polska bohužel patřily ke statisícům civilistů, kteří se během druhé světové války a po ní stali terčem sovětských útoků.

Vědci díky archivním záznamům zjistili, že se těla jeptišek budou pravděpodobně nacházet na hřbitově v Ornetě. Ten má rozlohu 215 metrů čtverečních. Nebyla to jednoduchá práce, nejdříve se musely exhumovat těla, která byla pohřbena nad jeptiškami. Brzy našli křížky, náhrdelníky a náboženské oděvy, což jim dalo naději. Jeptišky brzy skutečně našli, uvádí Smithsonian.

Některé jeptišky umřely příšernými způsoby

Jeptišky se v poctivě staraly o své pacienty, a to i v době, kdy se je sovětští vojáci rozhodli příšerným způsobem zabít. Jednu jeptišku zastřelili, druhá musela s vojákem o svůj život bojovat. Ten jí nakonec zaživa vypíchl obě oči, vyřízl jazyk a mnohonásobně ji pobodal nožem. Třetí jeptiška měla ohromně zmrzačený a nateklý obličej, ale není známo, jak přesně byla zabita, uvedl portál Prima Zoom. Nebyla to však náhoda, Sověti se na náboženské osobnosti zaměřili účelně.

Zdroj: Redakce, Smithsonian, Prima Zoom, INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ; Náhledový obrázek: National Library of Medicine/Unsplash

error: Content is protected !!