Rozvod nebyl možný, a tak obchodnice otrávila kosmetiku, aby pomohla více než 600 ženám zavraždit jejich manžele

a painting of two women in bed looking out a window

Nejúspěšnější sériová vražedkyně, žena jménem Giulia Tofana, přišla v 17. století na kreativní způsob, jak pomoct ženám, které se chtěly rozvést se svými muži. Svůj obchod s líčidly proměnila v továrnu na jedy. Kosmetická lahvička byla napuštěna arsenem, olovem a rulíkem zlomocným, píše portál Medium.

V době renesance bylo nemožné požádat o rozvod a vztah s manželem tak definitivně ukončit. Jediným možným východiskem byla partnerova smrt. Ženám v této době většinou vybírala manžele rodina, takže se běžně stávalo, že je jejich muži absolutně nepřitahovali. To však bohužel ani zdaleka není všechno. Muži mohli své manželky bít, nařizovat jim každou maličkost a zkrátka nad nimi mít naprostou kontrolu.

Nenápadný jed, který se přidával manželům do polévky

Obchodnice Giulia Tofana se rozhodla zakročit a vytvořila silný odvar, který je známý pod názvem Aqua Tofana. Jednalo se o jakousi lahvičku, která měla vypadat jako prostý kosmetický produkt, který nebude nijak podezřelý. Ve skutečnosti však pravděpodobně skrýval arsen, olovo a rulík zlomocný.

Zoufalé ženy, které se toužily stát bohatými vdovami, si jed koupily a pár kapek přidaly do misky polévky, kterou nic netušící manželé snědli. Výhodou tohoto produktu bylo jeho postupné účinkování. Nejdříve přišla únava, pak malátnost, bolesti břicha a zvracení a nakonec smrt. Ženy mezitím stihly vyřešit závěť a převést na sebe veškerý majetek. Navenek truchlily, ale uvnitř byly šťastné a už se viděly jako bohaté vdovy.

Obchodnici nakonec prozradila žena, která měla výčitky svědomí

Tento oblíbený způsob trávení manželů se používal asi 50 let a obchodnici Giuliu Tofanu nikdo neprozradil. Až do té doby, kdy se jedna žena na poslední chvíli rozhodla, že svého manžela neotráví, čímž prozradila sebe i obchodnici Giuliu.

Manželovi totiž naservírovanou polévku nakonec nedovolila sníst. Dokonce jej na kolenou prosila, aby ji nejedl. To pochopitelně vzbudilo podezření a muž pomocí násilí donutil svou ženu všechno vysvětlit. Následně obchodnici nahlásil úřadům. Ta se nakonec přiznala k tomu, že pomohla zabít více než 600 mužů, za což byla uvězněna. Kdyby ji tato žena neprozradila, nejspíš by její praktiky nikdy nebyly odhaleny.

Jelikož se brzy rozšířila pomluva, že obchodnice Giulia otrávila také místní studnu, tak už jí nepomohlo vůbec nic a nakonec byla popravena.

Zdroj: Medium, Syfy; Náhledový obrázek: Birmingham Museums Trust/Unsplash

error: Content is protected !!