Příběh Essie Dunbarové: Žena, která byla údajně v roce 1915 pohřbena zaživa

purple flowers on gray concrete pot

Essie Dunbarová prodělala ve 30 letech epileptický záchvat, po kterém lékař stanovil její smrt. Realita byla však jiná, protože srdce Essie ve skutečnosti po celou dobu slabě tlouklo.

Essie Dunbarová se narodila v roce 1885 a žila v Jižní Karolíně. Žila si svůj obyčejný život, zdraví však měla všelijaké. Jednoho dne dostala epileptický záchvat, po kterém zkolabovala. Vyděšená rodina ihned zavolala lékaře, ten však blízkým sdělil, že už je pozdě, protože Essie Dunbarová již nejeví žádné známky života.

Když lékař stanovil její smrt, nezbývalo rodině nic jiného, než zrealizovat pohřeb. Ten naplánovali hned na druhý den, a to v 11 hodin dopoledne. Její sestra nestihla na pohřeb dorazit včas, a tak rodina začala bez ní. Essie byla uložena do dřevěné rakve, která byla vložena do země a zasypána hlínou.

Zpoždění sestry jí zachránilo život

Zarmoucená sestra, která nestihla dorazit na pohřeb včas, chtěla svou sestru ještě naposledy vidět, a tak poprosila prosila kazatele, aby dovolili rakev vykopat a otevřít. Když k ní její sestra přistoupila, ke svému překvapení zjistila, že Essie ležící v rakvi je živá a usmívá se.

Rodina včetně kazatelů byla v šoku. Pravděpodobně si mysleli, že je Essie nějaký duch, a tak před ní utíkali. Essie však měla jen smůlu, že byla pohřbena zaživa.

Život Essie Dunbarové po smrti

Essie Dunbarová se po svém pohřbu vrátila zpět ke svému běžnému životu. Živila se sběrem bavlny a dokonce přežila lékaře, který ji v minulosti prohlásil za mrtvou.

Díky chvilkovému zpoždění své sestry byla Essie zachráněna, a pak žila ještě dalších mnoho let. Nakonec zemřela až ve věku 47 let.

Byla Essie skutečně pohřbená zaživa?

Zprávy o tom, že byla Essie pohřbená zaživa, jsou podle všeho pravdivé, i tak se tuto skutečnost nepodařilo zcela prokázat, jelikož pro tento případ neexistují žádné dobové informace. Pohřbení zaživa však nebylo ojedinělé a případů bylo více, jelikož lékaři neměli v této dobře spolehlivé nástroje, které jsou dnes již běžně k dispozici.

Zdroj: All That Is Interesting, Medium; Náhledový obrázek: Julia Kadel/Unsplash

error: Content is protected !!