Předpovědi věštce Nostradama, které se zdánlivě splnily

Nostradamus věštby, předpovědi

Člověka až mrazí z toho, že se mnoho předpovědí věštce Nostradama skutečně staly, ačkoliv nebylo možné, aby o některých z nich mohl za svého života tušit. Pojďme se podívat na ty, které se zdánlivě splnily.

Jmenoval se Michel de Nostredame, ale říkalo se mu Nostradamus. Povolání měl rovnou několik. Byl astrolog, lékař, lékárník a hlavně věštec, který byl uznávaný už za svého života, tedy v 16. století.

Současní historici ke svému překvapení zjistili, že některé jeho předpovědi se skutečně zdají být pravdivé. Jinak si nedokážou vysvětlit to, jak mohl muž, který zemřel v roce 1566, předpovědět například Velkou francouzskou revoluci.

Velký požár Londýna v roce 1666

V jedné z londýnských pekáren dne 4. září roku 1666 vznikl malý požár, který se nepodařilo včas uhasit a začal se velmi rychle šířit do okolí. Během dvou dnů zničil téměř celý Londýn, shořelo přes 300 domů a dokonce i sám král Karel II. se přidal k lidem, kteří se snažili pomocí kbelíků s vodou oheň uhasit. Jenže marně. Nakonec shořely čtyři pětiny Londýna včetně téměř všech budov a také víc než 10 tisíc rezidencí. Oheň byl natolik ničivý, že se musel celý Londýn přestavět.

„Krev spravedlivých bude v Londýně chybět,
Shořel v ohni roku 66:
Prastará Paní se svrhne ze svého vysokého místa,
Mnoho ze stejné sekty bude zabito.“

Nostradamus

Nostradamova předpověď se nejspíš mísí i s velkým morem, který se rozšířil o rok dříve. Roznesly jej krysy, které měly blechy.

Vzestup Hitlera a nacistická strana

Hitler je jméno, které zná s jistotou naprosto každý. Činy tohoto vůdce, který spáchal ty nejohavnější činy, tušil nejspíš už i Nostradamus.

„Z hlubin západu Evropy,
Z chudých lidí se narodí malé dítě,
Ten, kdo jazykem svede velkou tlupu;
Jeho sláva poroste směrem k říši Východu.“

Nostradamus

Hitler se skutečně narodil na západě Evropy a taktéž měl chudé rodiče. Je známo, že Adolf Hitler uměl svými slovy lidi zaujmout a to se stalo osudným milionům lidem. Jako součást mocností Osy, Hitlerovo Německo vytvořilo také spojenectví s Japonskem, což byla podle Nostradamuse „říše Východu“.

Věštec vyvěštil ještě jednu předpověď spojenou s Hitlerem a Německem, která se také splnila. Jednalo se o druhou světovou válku.

Bombardování Hirošimy a Nagasaki

Spojené státy americké v srpnu roku 1945 svrhly dvě atomové bomby na japonská města Hirošima a Nagasaki, což jak všichni víme, vedlo k naprosté zkáze. I tuto událost Nostradamus pravděpodobně čekal.

„Nebeská šipka protáhne svou dráhu.“
Smrt v řeči: velký úspěch
Hrdý národ sražený kamenem na stromě
Pověsti o monstrózním člověku přinesou očistu a pak pokání.“

Nostradamus

Bomby zabily statisíce lidí a změnily průběh druhé světové války. Ukázalo se, že Spojené státy americké mají velkou sílu a vyvolaly strach. Nostradamova věštba je pravděpodobně skutečně o bombardování Hirošimy a Nagasaki, jelikož bomby měly tvar šipky a dalo by se říct, že spadly z nebe.

A co se týče současné doby, Nostradamus podle webu The Guardian předpověděl například válku na Ukrajině, smrt královny Alžběty II. a Elona Muska, který plánuje kolonizovat Mars.

Zdroj: Autorský text, redakce, ATI, The Bulletin, Sky History, The Guardian; Náhledová fotografie: Wikimedia Commons/Public Domain

error: Content is protected !!