Nejstrašidelnější bývalá léčebna pacientů s tuberkulózou Waverly Hills nahání hrůzu i otrlým

sanatorium, historie

Dříve sloužila jako léčebna pro pacienty, kteří se léčili s tuberkulózou. Zemřelo zde údajně více než 60 000 lidí, kteří podlehli nemoci, ale byli mezi nimi také ti, kteří se stali oběťmi drastických experimentů.

Sanatorium Waverly Hills nahání hrůzu i otrlým jedincům, kteří se dnes do této budovy jdou podívat. Stalo se zde mnoho tragických událostí a nejen proto má pověst nejstrašidelnější budovy v USA. Z údajných 60 000 zemřelých lidí bylo údajně oficiálně potvrzeno pouze 8 000. Spousta nemocných pacientů však neměla rodiny a tak stále není jisté, jak to ve skutečnosti bylo.

Experimenty a tunel pro odkládání mrtvých

Léčebna začala fungovat už v roce 1910, ale příliš úspěšná nebyla. Lékaři si totiž tehdy ještě nedokázali s pacienty nakaženými tuberkulózou poradit a tisíce lidí umírali, takže se věnovali spíše experimentům. Ty však byly příšerné a pravděpodobně pro pacienty také nesmírně bolestivé. Někteří lékaři nemocným lidem rozšiřovali plíce tlakem vzduchu.

Brzy se počet mrtvých vyšplhal do takových čísel, že musel být vytvořen tunel, do kterého se odkládaly mrtvoly, protože se nestíhaly vyvážet či pohřbívat.

Ve Waverly Hills se prý vyskytují paranormální jevy

Od roku 1982 je sanatorium opuštěné a chátrá, ale láká lovce duchů a milovníky paranormálních jevů. Na tomto místě se údajně stalo mnoho nevysvětlitelných situací.

Jestli je to pravda, to pravděpodobně nikdo neví, každopádně mnoho lidí zde údajně cítilo velmi zvláštní energii. Jak už to ale bývá, tak všechny příběhy z minulosti jsou jen legendy, které nemohly být nijak potvrzeny.

Zdroj: Autorský text, redakce; Courier Journal, Wikipedia, Prima Zoom; Náhledová fotografie: Natalia Goryaeva/Pixabay

error: Content is protected !!