Na italský ostrov duchů je vstup přísně zakázán: V minulosti byl skládkou umírajících obětí moru, teď jsou tam kosti a popel

a white fence with a metal gate

Italský ostrov Poveglia je místo, kam byste se pravděpodobně vydat nechtěli. Říká se mu také Peklo nebo Ostrov duchů a má to svůj důvod. Na tomto ostrově údajně straší desetitisíce duchů, píše portál Independent.

Na ostrově Poveglia se stala spousta hrůzostrašných událostí, které zde údajně zůstaly. Ve 14. století o něj bojovali Benátčané a Janované, od 18. století sloužil jako karanténní stanice. Nakonec byl uzavřen, protože sloužil jako skládka pro oběti moru, u kterých bylo jen otázkou času, kdy zemřou.

Na začátku 20. století však hrůzy na tomto ostrově teprve začaly. V roce 1922 zde lékař na pacientech prováděl nelidské pokusy pomocí lobotomie. Po nějaké době spáchal sebevraždu skokem z nemocniční věže. Podle jeho slov jej duchové přítomní na ostrově dohnali k šílenství.

Co se týče současnosti, italská vláda vstup na tento ostrov přísně zakázala. Ani to pochopitelně nezastavilo vyšetřovatele nadpřirozených jevů, kteří tomuto lákadlu nedokážou odolat. Nejznámějším jevem na ostrově Poveglia je oběť moru zvaná Malá Maria, která údajně na ostrově stojí, pláče a dívá se přes lagunu směrem ke svému domovu.

Na ostrově se nachází mnoho kostí zemřelých, ale také popel. I dnes jsou tam staré pece, ve kterých bylo spáleno tisíce lidí, kteří podlehli moru a šíleným pokusům lékaře.

Aktuálně je ostrov Poveglia podle portálu CN Traveler na prodej, protože není nijak využívaný a Itálie se tímto způsobem pokusí snížit svůj státní dluh. Vláda si představuje, že se zde bude nacházet luxusní hotel. Jenže kdo bude natolik odvážný, aby se vrhl do tak strašidelného projektu?

Zdroj: Independent, CN Traveler; Náhledový obrázek: MNZR ruez/Unsplash

error: Content is protected !!