Mrazivé legendy o mostech uplakánků: Místa, kde je z vody slyšet pláč zavražděných miminek

grey concrete bridge during daytime

Napříč Spojenými státy se to prokletými mosty uplakánků jen hemží. Jde o místa, kde měly matky údajně zabít svá bezbranná miminka, jejichž pláč nyní straší široké okolí. Městské legendy o mostech uplakánků fascinují nadšence do nadpřirozena ze všech koutů světa.

Matka, která z mostu shodila svého novorozence

Jak píše All That’s Interesting, místo od místa se přesné detaily legendy liší, tři elementy ale vždy zůstávají – most, dítě a jeho matka. Dítě je obvykle nemanželské či postižené a mladá matka se o ně není schopná postarat. V zoufalství nad svou těžkou situací tedy nechtěné miminko hodí z mostu a sama potom též spáchá sebevraždu.

Okolí těchto mostů podle legendy obývají duchové zavražděných dětí a jejich nešťastných matek. Kolemjdoucí tu slýchávají dětský pláč a ženské naříkání. V některých případech se na mostech dokonce zjevují tajemné postavy a ptají se po svých dětech.

Pensylvánský Van Sant Bridge

Most Van Sant ležící jižně od města New Hope v Pensylvánii je jedním z nejvyhledávanějších mostů uplakánků ve Spojených státech. Byl postaven roku 1875 a je specifický tím, že je zastřešený nápadnou červenou střechou.

Místní legenda vypráví klasický příběh o mladé nešťastné ženě, která neprovdaná přišla do jiného stavu. Její rodina ji za to naprosto zavrhla, a tak se dívka ocitla ve velice zoufalé situaci. Když nemanželské dítě porodila, zamířila s ním k mostu, ze kterého je shodila do řeky. Sama se potom oběsila na jeho trámu. Místní i návštěvníci přísahají, že je v noci slyšet její truchlivé naříkání, stejně jako pláč jejího miminka.

Bouře v Oklahomě

Jeden z nejznámějších strašidelných mostů se nachází nedaleko oklahomské metropole Tulsa. Skrytý v hustém zeleném porostu láká k návštěvě mnohé fanoušky všeho nadpřirozeného.

Podle místní legendy tudy v polovině 20. let minulého století s koněm taženou bryčkou projížděla mladá matka se svým dítětem. Byla bouřka, a když kočár přejížděl most, uhodil blesk a miminko vypadlo matce z náruče. Žena se snažila dítě najít, ale smekla se po kluzkých trámech mostu, spadla a utopila se v řece.

Most na Egypt Road v Salemu

Pozor, nejde o Salem ve státě Massechusetts, který se nechvalně proslavil čarodějnickými procesy z konce 17. století. Strašidelný most se nachází v Salemu ve státě Ohio.

Salemská legenda má hned několik podob, tu typickou už znáte. Ta druhá hovoří o manželském páru, který společně se svým potomkem zamířil do venkovské přírody na piknik. Mezi rodiči se ale rozpoutala hlasitá hádka. V samém rozčilení jeden na druhého si nevšimli, že se jejich batole zatoulalo na nedaleký most, ze kterého spadlo a utopilo se.

white and brown bridge over river
Foto: Delphine Ducaruge/Unsplash

Andersonská farma

I v Jižní Karolíně mají vlastní obdobnou verzi legendy o strašidelném mostě. Ten místní byl postaven ve Virgínii a postupem času přemístěn nejprve do Charlestonu a později právě do Andersonu.

Příběh mluví o dívce z místní farmy, která své dítě údajně porodila na konci září 1954. O dva dny později její matka zemřela při nehodě na jejich farmě. Aby toho nebylo málo, opuštěná dívka zanedlouho dostala zprávu, že její mladý manžel tragicky zahynul při vojenském výcviku. Na konci října 1954 vzala mladá matka miminko na místní most, odkud je hodila do řeky. Ji samotnou potom našli oběšenou na farmě, na které dříve žila se svou matkou.

Místní od té doby často hlásili nejen dětský pláč, který se od mostu rozléhá po okolí. Nejednou tu prý zahlédli ženu stojící na jeho okraji, zírající dolů do řeky. V některých případech pláč konejší a v těch nejděsivějších se ptá kolemjdoucích, jestli její miminko neviděli.

Duchové nebo divoká zvířata?

Mnozí skeptici pochybují o tom, že se na strašidelných mostech skutečně ozývá dětský pláč. O moc pravděpodobnější se jim zdá vysvětlení, že zvuky podobné dětskému pláči či lidskému křiku vydávají divoká zvířata – například mývalové nebo lišky. Jenže s legendou přišli místní obyvatelé, kteří dozajista dobře znají zvuky, které vydávají v blízkém okolí žijící zvířata. Jen těžko by si je tedy spletli s dětským pláčem.

Ať už je pravda kdekoliv, faktem ale je, že většinu příběhů o strašidelných mostech uplakánků nelze ničím historicky podložit. Zůstávají tedy pouhou městskou legendou.

Zdroje: All That’s Interesting, Only In Your State, AndersonObserver on YouTube; Náhledový obrázek: Grzy Len/Unsplash

error: Content is protected !!