Fakta o krásné Kleopatře: Byla dítětem incestu, zemřela jako čtyřnásobná vdova

kleopatra

O královně Kleopatře VII. slyšel snad každý, kdo má alespoň základní vědomosti o starověkém Egyptě. Nepochybně to byla krásná, inteligentní a charismatická žena, která se zasloužila o prosperitu své říše. Věděli jste ale, že byla dítětem incestu? Přečtěte si těchto 10 překvapivých faktů, které jste o slavné vládkyni možná nevěděli.

Incest v krvelačné rodině

Kleopatra patřila do dlouhé linie Ptolemaiovců, kteří byli známí tím, že svou čistou královskou krev pojistili incestními svazky. Z jednoho takového svazku vzešla i slavná Kleopatra, spolu s jejími sourozenci. Zajímavé ale také je, že tato rodina byla velmi nepřátelská. Členové rodiny se totiž neváhali vzájemně povraždit, aby si udrželi nástupnictví.

Nezletilí bratři jako manželé

Poté, co Kleopatřin otec zemřel, dosedla Kleopatra na egyptský trůn. Jako žena ale musela mít po boku svého muže, kterým se stal, v té době jedenáctiletý, Ptolemaios XIII. Theos Filopatór – Kleopatřin bratr. Tento svazek ale vedl k vyhnání Kleopatry ze země a mladičký král tak vládl sám. Ne ale na dlouho. Jakmile se po návratu do Egypta Kleopatra spojila s Caesarem, Ptolemaios XIII. Theos Filopatór záhadně zemřel. Druhým Kleopatřiným mužem se stal Ptolemaios XIV. Theos Filopatór II., ani ten ale nezůstal dlouho živý. Ačkoliv byla Kleopatra vdaná za svého bratra, už v té době se intimně stýkala s Caesarem.

Nevěrná manželka

Je otázkou, kdy Kleopatra poprvé otěhotněla. Pokud se tak stalo v době, kdy byla stále ženou Ptolemaia XIV., bylo její první dítě, syn Caesarion, plodem nevěry. Jak už jeho jméno napovídá, Caesarion byl totiž pravděpodobně synem Caesara, píše web Facts.

Pár alkoholiků

Jak možná víte, po Caesarově smrti se Kleopatra dala dohromady s Markem Antoniem. Není pochyb o tom, že mezi oběma partnery byly silné city, což dokazuje i fakt, že se Antonius rozvedl se svou ženou, aby mohl zůstat s Kleopatrou. Tento zamilovaný pár pak trávil noci tak, že se opíjeli, procházeli se po Egyptě a „utahovali“ si z poddaných. Kromě toho spolu založili i pijácký klub.

Čtyřnásobná vdova

Kleopatřini bratři, její manželé, zemřeli poměrně krátce poté, co si Kleopatru vzali. Paradoxně oba dva „tak trochu“ vinou Kleopatry. Kleopatřin další partner, Julius Caesar, zemřel poté, co ho roku 44 př. n. l. ubodali v senátu. Poslední láskou slavné královny byl zmiňovaný Markus Antonius, a ten spáchal sebevraždu. Krátce po jeho smrti zemřela i Kleopatra, jako čtyřnásobná vdova.

Kleopatřina krev dnes

Poté, co byla Kleopatra poražena Octavianem, byl popraven její nejstarší syn Caesarion. Ovšem Kleopatra Seléné II., Ptolemaios Filadelfos, a Alexander Hélios, tedy děti, jejichž otcem byl Markus Antonius, žily dál. Je tedy teoreticky možné, že jejich potomci a potomci jejich potomků, přes mnoho generací až k nám, žijí dnes mezi námi – a to aniž by věděli, že jejich dávnými předky byla slavná Kleopatra a mocný Antonius.

Doufáme, že vás náš článek zaujal a že jste se dozvěděli něco nového.

ZdrojeFactsHistoryReaders Digest; Náhledový obrázek: Pixabay/Public domain

error: Content is protected !!