Kde je teplo v lednu? 3 nejlevnější destinace, kam můžete v zimě na dovolenou k moři

Photo of Person Standing on Beach

Zima v Česku se často zdá být nekonečná. Venku je nedostatek sluníčka, který je nezbytný pro dobrou náladu, je zima a jediné nad čím přemýšlíme jsou alespoň o něco málo teplejší dny. Proč se tedy nevydat na dovolenou k moři i v zimě? Podívejte se, kde je teplo třeba i v lednu.

Zimní dovolená se stále spojuje s luxusem, který si nemůže dovolit každý. To však úplně není pravda, zejména pokud se zaměříte na last minute pobyty. Podívejte se na 3 nejlevnější destinace, do kterých se můžete vydat na dovolenou v zimě.

Egypt

Do Egypta není vhodné létat v době, kdy je u nás léto – tedy v červenci a srpnu – protože v tuto dobu je v Egyptě často přes 40 stupňů Celsia – a to není ani příjemné, ani zdravé pro naši pokožku. Často je zde sluníčko tak agresivní, že se nedoporučuje vycházet ven (nebo na sobě musíte mít tričko, abyste předešli spálení). V zimě je to však jiné. Teplota v Egyptě se od prosince do března pohybuje okolo 23 – 26 stupňů, což je velmi příjemná teplota zejména v případě, že je v Česku pod nulou. Last minute dovolená do Egypta s all inclusive stravou seženete zhruba od 8 tisíc korun.

Foto: LuidmilaKot / Pixabay

Kapverdské ostrovy

Kapverdy jsou dražší než Egypt, ale jsou zde často krásné, čtyř nebo pěti hvězdičkové hotely s velmi dobrou stravou a navíc je zde větší teplo. Třeba v lednu se teplota na Kapverdách může vyšplhat k 29 stupňům a obecně je tam skvělé, letní počasí, které vás nezklame. Last minute dovolenou můžete najít zhruba od 15-18 tisíc korun, pokud se nejedná o last minute, pak jsou ceny zhruba od 25 tisíc korun.

Dominikánská republika

Dovolená v Dominikánské republice už patří mezi ty dražší, ale zároveň pořád nejvýhodnější dovolené (pokud byste je srovnali s dalšími místy, kde je v zimě teplo). Nachází se zde oproti předchozím dvěma destinacím bezkonkurenční pláže, luxusní hotely a teplota, která se běžně poohybuje kolem 29 stupňů. Ceny se pohybují od 30 tisíc korun, vaše dovolená však bude nezapomenutelným zážitkem, který se s „obyčejným“ Egyptem nedá srovnávat.

Zdroj: Redakce, Náhledový obrázek: Leonardo Rossatti/Pexels

error: Content is protected !!