Jak se dobře vyspat v letadle?

man sitting on gang chair with feet on luggage looking at airplane

Spát v letadle je pro spoustu lidí téměř nemožné, a to z několika hlavních důvodů. Pomocí chytrých triků to však lze zvládnout, píše portál The Points Guy.

Někomu usnout v letadle nedělá žádný problém, a tak jen chvíli po nástupu na palubu spokojeně oddechují. Ať už letíte na krátkou nebo delší vzdálenost, může to být i váš problém.

Proč nemůžete v letadle usnout

Je pochopitelné, že se vám na palubě spát nedaří. Nacházíte se v cizím prostředí mezi cizími lidi, ruší vás okolní zvuk a navíc sedadlo není pro spánek vhodné. To může být velice stresující a pokud máte problémy se spánkem i mimo letadlo, pak by vám nemusela pomoct ani první třída.

Jak podpořit usínání v letadle

Pokud se v letadle chcete dobře vyspat, pak byste měli upravit několik věcí. Začněte pohodlným oblečením – v teplákové soupravě se vám bude pravděpodobně usínat lépe, než v džínách nebo šatech. 

Skvělým vynálezem dnešní doby jsou sluchátka se schopností potlačovat okolní zvuk. Zejména pokud létáte častěji, tak byste měli jejich pořízení zvážit. Na dlouhé lety si dejte doplněk stravy melatonin, který pomáhá snižovat dobu potřebnou k usnutí.

Sledování obrazovek váš spánek nijak nepodpoří a modré světlo naopak zvyšuje pravděpodobnost, že zůstanete vzhůru. Proto by odložení elektroniky měla být první věc, kterou před spánkem na palubě letadla uděláte. Jestliže vás v letadle často ruší světlo, pak si pořiďte masku na spaní. Cílem je udělat si let co nejpříjemnější a stres omezit na minimum.

Pokud máte možnost si zarezervovat sedadlo a víte, že by vám to ke spánku mohlo pomoct, udělejte to. Někomu může více vyhovovat místo u okna, jinému zase u uličky. Nezapomeňte si vzít svůj polštářek nebo přikrývku, které běžně používáte.

Udržujte si svou rutinu

Pokud letíte na dlouhou vzdálenost přes noc, nevyhýbejte se své běžné rutině. Před letem si umyjte obličej, vyčistěte si zuby a jednoduše udělejte všechny ty běžné činnosti, díky kterým mozek každý večer dostává signál, že je čas jít do postele.

Zdroj: The Points Guy, Casper; Náhledový obrázek: JESHOOTS.COM/Unsplash

error: Content is protected !!