Co navštívit v Chorvatsku? Vykročte za krásou Dubrovníku nebo Zadaru

Chorvatské pobřeží

Chorvatsko, známé svým nádherným pobřežím a úchvatnými městy, nabízí cestovatelům množství rozmanitých zajímavostí. Zatímco populární destinace jako Plitvická jezera a Split jsou bezpochyby úchvatné, dnes se seznámíme s některými méně známými místy v Chorvatsku, která stojí za návštěvu.

Dubrovník – perla Jadranu

Dubrovník, proslulý svými starobylými hradbami, je místem, které musíte navštívit. Tato památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO se pyšní malebnými dlážděnými uličkami, půvabnými náměstími a nádherným výhledem na Jaderské moře. Nenechte si ujít příležitost projít se po městských hradbách, navštívit ikonickou dubrovnickou katedrálu a prohlédnout si historické Staré město.

Hvar – levandulový ostrov

Vydejte se na ostrov Hvar, skutečný středomořský klenot. Hvar je známý svým rušným nočním životem, ale nabízí také nedotčené pláže, svěží vinice a pole voňavé levandule. Prozkoumejte středověké uličky města, navštivte impozantní pevnost Fortica s panoramatickým výhledem a pochutnejte si na místní kuchyni v přímořských restauracích.

Pro milovníky přírody je povinná návštěva Paklených ostrovů, které se nacházejí přímo u pobřeží Hvaru.

Rovinj – pobřežní potěšení

Rovinj se nachází na Istrijském poloostrově a návštěvníky okouzlí svým barevným půvabem a romantickou atmosférou. Toulejte se úzkými uličkami, obdivujte benátskou architekturu a prozkoumejte malebný přístav lemovaný rybářskými loděmi.

Vystoupejte na zvonici kostela svaté Eufemie, odkud se vám naskytne panoramatický výhled, nebo se vydejte na výlet lodí na nedaleké ostrovy Sveta Katarina a Crveni Otok.

Národní park Plitvická jezera – mistrovské dílo přírody

Plitvická jezera jsou sice dobře známá, ale přesto si zaslouží zmínku. Tento národní park je přírodní zázrak s řadou kaskádovitých jezer a dechberoucích vodopádů.

Ponořte se do klidu přírody při prohlídce dřevěných chodníků a mostů v parku, obklopených bujnými lesy a křišťálově čistou tyrkysovou vodou.

Zadar – místo, kde se historie potkává s modernou

Zadar, město s fascinující směsicí starobylé historie a moderních atrakcí, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky. Obdivujte Mořské varhany, architektonický zázrak, který z vln vydává hudbu, a buďte svědky okouzlující světelné show Pozdrav slunci.

Prozkoumejte Římské fórum, navštivte středověký kostel svatého Donáta a vychutnejte si nádherné západy slunce ze slavného zadarského nábřeží.

Plitvická jezera a Split jsou sice bezpochyby úchvatnými destinacemi, ale Chorvatsko toho může nabídnout mnohem více. Od historického kouzla Dubrovníku přes levandulí provoněný Hvar, pobřežní půvab Rovinje, přírodní nádheru Plitvických jezer až po moderní zázraky Zadaru. Skryté chorvatské klenoty slibují nezapomenutelné zážitky.

Vydejte se s naší redakcí mimo vyšlapané cesty a objevte méně známé poklady, které dělají z Chorvatska skutečně pozoruhodnou destinaci.

Zdroje: loudavymkrokem.cz; Náhledový obrázek: Pixabay/Public domain

error: Content is protected !!