Chcete si pořádně zatančit? Tohle jsou nejlepší přímořské party destinace v Evropě

silhouette photo of four people dancing on sands near shoreline

Chcete se letos pořádně vyřádit na večírku u moře, ale nechcete kvůli tomu cestovat přes Atlantik? Ať už se rozhodnete jakkoli, tohle jsou tři nejlepší přímořské party destinace v Evropě, kde to žije od rána do večera.

Eivissa, Ibiza

Kolují o ní pravdivé i méně pravdivé legendy. Jedno je však jisté. Španělská Ibiza je nejmódnější party destinací v Evropě a nebojíme se říct, že i jednou z nejlepších na světě. Na malý ostrov, který je součástí Baleárského souostroví, se každoročně sjíždějí statisíce turistů, aby si užili nespoutaný noční život v jeho nejchytlavější podobě.

V hlavní sezóně tu roztáčí kliku jeden DJ zvučného jména za druhým, ale to není to jediné, co Ibiza nabízí. Najdete tu také nádherné pláže, jedinečnou atmosféru, kulturní památky UNESCO a úchvatné přírodní scenérie. Mějte však na paměti, že Ibiza není levný špás, a co je tam levné, je přinejmenším podezřelé.

Magaluf, Mallorca

Na Baleárských ostrovech ještě chvíli zůstaneme, konkrétně na největším z nich – Mallorce. Právě zde se totiž nachází Magaluf, další evropské centrum večírků. Večírek tu snad nikdy nekončí. Tančí se nejen v nočních klubech, ale zcela běžně i v plavkách na pláži. Město večírků je v noci osvětleno neony diskoték na každém kroku.

Bary, hospůdky, enormně velké kluby, to vše a ještě mnohem více čeká na milovníky zábavy a lahodných nápojů v Magalufu. A pokud vás večírky omrzí, nezoufejte, Mallorca nabízí také křišťálově čisté vody, scenérie jako v Karibiku. A nezapomeňte, že hlavní město Palma de Mallorca si svou přezdívku Perla Středomoří nevysloužilo pro nic za nic. Navštivte ji také.

Ayia Napa, Kypr

Když řekneme Ayia, vy dodáte Napa! Tak povzbuzují návštěvníky slavné barové ulice v kyperském centru večírků. Tomuto městečku se říká Malá Ibiza a návštěvníci přesně vědí proč. Stejně jako v předchozích destinacích, ani tady zábava nikdy nekončí.

Bláznivé pěnové párty na krásných plážích, hotelové večírky, ale hlavně vytříbené kluby a bary všech hudebních žánrů, to vše najdete v Ayia Napa. Bonusem je krásné moře, skvělé jídlo a historie, kterou Kypr bezesporu dýchá. Pokud se přece jen rozhodnete pro menší zážitkový výlet, vydejte se do místní modré laguny, která se nazývá Cape Greco.

Zdroj: Cestovatelské zážitky redakce; Náhledový obrázek: Javier Allegue Barros/Unsplash