Jak se říká: Kámen by se nad ním ustrnul. Jenže Ministerstvo životního prostředí České republiky je daleko tvrdší druh kamene, než by kdo čekal. Dokonce ani sám Karlos Vémola to možná nečekal. Zápasník nyní řeší, co bude s jeho bílou tygřicí Antonií Rambou, o které jsme před pár dny psali.
Svým fanouškům na Instagramu proto nahrál živé vysílání, aby vysvětlil, jak se věci skutečně mají. Mluvčí ministerstva totiž řekla několik nepravd, které Karlos ve videu objasnil. Zároveň požádal své sledující o to, aby na mluvčí šetřili hejty, protože ona jen říká to, co chce ministerstvo.
První nepravdou prý je, že by zfalšoval dokumenty o rodičích tygřice. Antonie k němu přišla s dokumenty, které vystavilo samo ministerstvo, ale po nějaké době zjistilo, že to udělalo špatně. Dokumenty má Karlos stále u sebe.
Druhou nepravdou je to, že tygr musí být odebraný do státní instituce, například do zoo apod. Ministerstvo Vémolovi totiž tvrdí, že v žádné státní instituci tygřici nechtějí nebo pro ni není místo. Tím se ale Karlos nenechal zastavit a začal pátrat na vlastní pěst po nějakých soukromých. A našel rovnou čtyři! Dvě z nich se ministerstvu moc nezamlouvaly, ale pořád by byla šance umísiti ji do jednoho z těch dvou zbývajících. Karlos by totiž velmi ocenil, kdyby jeho milovaná Antonie zůstala v Čechách.
Vémola je ochoten zaplatit jakékoli výdaje spojené s převozem, veterinární kontrolou atd., které by ministerstvo vyšlo na sta tisíce korun, ale ministerstvo mu nechce vyhovět. Rozhodlo, že půjde do centra Tierart v Německu. Karlosovi řekli, že se tam může jet kdykoli podívat, s tím ale asi vůbec nepočítali. Bijec ale sedl do auta a do 700 km vzdáleného centra pro divoká zvířata dojel. Zpočátku se s ním vůbec bavit nechtěli, dokonce přijela policie. S tím souvisí třetí nepravda, kterou ministerstvo vypustilo, a to ta, že v centru má žít sestra Antonie, Šarlota.
Po tom, co se jednomu zaměstnanci Vémoly zželelo a provedl ho areálem, zápasník s hrůzou zjistil, v jakých podmínkách by jeho tygřice žila a dožila. Spíš než centrum to byla samotka pro exotická zvířata. Zajímalo ho, kde je ta první tygřice, která tam má být, tu mu ale zaměstnanec ukázat nechtěl. Co ale Karlose zarazilo nejvíc, bylo to, když ten zaměstnanec uznal, že on se o svá zvířata stará dobře, až se diví, že ji chtějí umístit sem, že mají pořadník asi osmdesáti tygrů na jedno poslední místo, kteří potřebují někam umístit ze žalostných podmínek a naše ministerstvo protlačuje tygřici nějakého Vémoly jen proto, aby ho potrestalo.
Nad tím opravdu zůstává rozum stát. Člověk by si myslel, že ministerstva obecně by tu měla být pro lidi, ale vypadá to tak, že to tak občas není. Na zdravotní pomůcky, operace a jiné drahé věci pro postižené nebo vážně nemocné se skládají lidé ze svých vlastních peněz, ale když se někdo nabídne, že za svou chybu sám zaplatí, jen aby někdo jiný, byť je to zvíře, nemusel trpět, tak to zrovna nejde.
Fanoušci Vémolovi posílají velkou vlnu podpory, podepsali by i petici, posílají mu tipy, kam by Antonie mohla být umístěna. Zároveň sdílejí jeho naprosté nepochopení z jednání ministerstva.
Zdroje: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz