Marek Ztracený obhájil svůj loňský titul zlatého Slavíka. Další místa patří Dykovi a Krajčovi

marek ztracený

Předávání cen Český Slavík je jakousi oslavou naší české hudby. I když se galavečer v minulosti nesetkával, a dodnes se ještě někdy nesetkává, s pochopením, jeho vysílání měla na starost už potřetí TV Nova. Moderátory znovu byli Ondřej Sokol a Aleš Háma, kteří se vzájemně krotili, aby nedošlo k přešlapům jako loni.

Co se však nezměnilo, bylo obsazení prvního místa v kategorii Zpěvák roku. Zdá se, že Marek Ztracený převzal pomyslnou štafefu po Karlu Gottovi a jeho jméno bude na prvním místě znít ještě několik let. Velkou zásluhu za to má Markova spolupráce s fanoušky, zejména třikrát vyprodaný pražský Eden. Jeho jméno z obálky společně odhalili Leoš Mareš a Helena Vondráčková. Ještě před tím se však téma stočilo k Leošovi, který, jak poznamenal Háma, plánuje na příští rok svoje turné. Leoš však usoudil, že toto není vhodná chvíle o tom mluvit, když má patřit pouze jednomu zpěvákovi. To, že ale mimochodem zmínil skutečnost, že jeho svěřenkyně Helena za necelou hodinu vyprodala O2 arénu plánovanou na příští červen, mu zřejmě nevhodné nepřišlo.

Druhou příčku obsadil Vojta Dyk, který si během děkovné řeči i trochu postěžoval. Loni totiž získal rovněž stříbrného Slavíka, i když, podle svých slov, za ten celý rok pořádně nepracoval. Letos tomu však bylo jinak a i přesto na něj znovu čekalo druhé místo. Diváky tím velmi pobavil. S velkým vděkem však cenu přijal.

Třetí místo letos patřilo Richardu Krajčovi, který se svou kapelou Kryštof slaví 30 let od založení. Richard zavzpomínal na minulá léta, kdy na předávání chodit odmítal. Svedl to mladickou nerozvážnost a nutkání rebelovat. Věkem došel k tomu, že je jedno, jakého proudu je součástí, hlavní je to, že je součástí proudu hudebního, který je společný pro všechny, kteří se předávání účastnili.

Zdroje: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!