Ewa Farna se stala zlatou i absolutní Slavicí. Další příčky obsadily Bílá a Absolonová

Včerejší večer na TV Nova se nesl v duchu předávání cen Český slavík pro rok 2023. Pro všechny vítěze to byl tak trochu předčasný vánoční dárek, protože předávání se uskutečnilo přesně měsíc před Vánoci. Celý večer probíhal v poklidu, bylo vidět, že moderátoři Ondřej Sokol a Aleš Háma si z loňska vzali ponaučení.

Přesto si pár nejapných vtípků neodpustili. Hned poté, co dokončili společné úvodní vystoupení, přivítali všechny diváky v hledišti, mezi nimi i ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Jeho účast brali velmi pozitivně, pochopili ji jako zakopání válečné sekery. Po loňském předávání totiž Soukup oba moderátory označil za debily. I tak se ale na jeho hlavu snesl jeden vtípek. Podle nich musel Soukup prodat půlku své televize, aby si mohl koupit dva lístky na Slavíky.

Poté, co několik přihlížejících přivedli svými fórky do rozpaků (například Petr Kolečko se podle nich nedostavil, protože na lístku je napsáno +1), vrhli se rovnou na vyhlašování vítězů v kategorii Zpěvačka roku. Třetí místo přišel vyhlásit Sagvan Tofi, který sám sebe označil za kus z výprodeje, vzhledem k tomu, že právě probíhal Black Friday a také vzhledem k tomu, že moderátoři původně sháněli Marka Vašuta. Nicméně, bronzového slavíka získala Monika Absolonová, která to podle svých slov vůbec nečekala. Sama tomu chvíli nevěřila, protože celá léta nic nevyhrála, pouze seděla v hledišti a fandila kolegům. Její starší syn ji však ještě doma ujišťoval, že dnes něco vyhraje. A měl pravdu.

Druhé místo přišel vyhlásit Martin Dejdar. Tuto příčku obsadila Lucie Bílá, která poměrně neskromně prohlásila, že si tu cenu skutečně zaslouží. Celý rok totiž pilně pracovala a ještě do konce roku bude. Pro své fanoušky si totiž připravila několik vánočních koncertů. No a pak dorazil host speciálně vybraný moderátory, Jiří Korn, který měl za úkol vyhlásit zlatou Slavici. Tou se pro letošní rok stala Ewa Farna.

Zpěvačka začala s děkovnou řečí, ale její hlas ji zradil a začal se jí třást dojetím. Ewa se omlouvala, že se pokaždé dojme jako „úplný kretén“. Pokaždé si říká, že bude u pultíku vtipná, i její kapela jí radí, aby byla nad věcí, ale nikdy to nevyjde. Ewa za sebou měla velmi úspěšný rok, který zakončila obřím narozeninovým koncertem v O2 aréně. Tu vyprodala i bez Mareše, jak nakonec vtipně poznamenala. Její děkovná řeč patřila jejímu celému týmu, manželovi a také poděkovala všem, kteří jsou věrní české hudbě, protože bez nich by žádný náš zpěvák nemohl dělat, co ho baví.

Ewa se na pódium dostala ještě jednou, ovšem ne jako vystupující. Téměř na konci večera byl vyhlášen absolutní Slavík a tím se stala právě Ewa. Těsně před tím na pódiu přebírala šek Veronika Kašáková pro svou nadaci a svou řečí Ewu trochu rozplakala. Dojaté emoce v tu ránu vystřídal šok, když padlo její jméno. „To si snad děláte srandu,“ pronesla šokovaná zpěvačka a přemýšlela, co by řekla. „Já už jsem si dala prosecco,“ odlehčila situaci se smíchem. Své ceny si nesmírně váží a ještě teď tomu asi vůbec nevěří. Svoje fanoušky pak pozvala příští rok do druhé O2 arény a na dnešní koncert v Ostravě.

Zdroje: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: Wojciech Pędzich/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!