Život Whitney Houston vyhasl kvůli závislosti na drogách: Úspěšná kariéra se jí zbořila jako domeček z karet

Momentálně nejvíce sledovaný film v kinech je o Whitney Houston. Snímek, který nemůže být pojmenovaný jinak, než I Wanna Dance With Somebody, je momentálně trhákem číslo jedna. Díky filmu si fanoušci této nezapomenutelné hvězdy mohou připomenout její nelehký osud a také to, že svůj talent vnímala jako dar od Boha.

Whitney Houston byla legendární a svá. Už jako malá holka milovala zpěv, a dokonce sama začala zpívat v gospelovém sboru své matky, zpěvačky Cissy Houston, kde vynikala svým tehdy ještě skrytým talentem. 

Po večerech dospívající Whitney začala zpívat po různých barech a nočních klubech, kde zaujala hudebního producenta Cliva Davise. Ten nazval mladou a talentovanou Whitney jako hlas generace. Následně s ní podepsal smlouvu o dílo a její kariéra se rozjížděla raketovou rychlostí. 

Své velké debutové album s názvem Whitney Houston vydala již v roce 1985. Na tomto albu se objevilo několik světoznámých hitů včetně písně Saving All My Love For You, za kterou získala svou první cenu Grammy. Whitney byla v té době na vrcholu a jen málo kdo si uměl hudební scénu představit právě bez ní.

Kromě talentu ve zpěvu, měla Whitney blízko i k filmu. Netrvalo dlouho a v roce 1992 dostala nabídku zahrát si ve filmu Osobní Strážce po boku tehdy žádaného herce Kevina Costnera. Filmový snímek se stal mezinárodním trhákem a Whitney si splnila svůj sen, uvádí portál Kult. S tímto filmem se navíc pojí jeden z největších a nejznámějších hitů I Will Always Love You.

Přesto, že měla vše, na co si vzpomněla, ve svém osobním životě tak úspěšná nebyla. Whitney si vzala za muže Bobbyho Browna, se kterým byla přes 14 let. Jejich vztah byl však poznamenán hádkami a drogami. V roce 2002 v rozhovoru pro americkou televizní stanici veřejně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, léky na předpis a holduje alkoholu.

Whitney její osud nebyl lhostejný a snažila se se svými závislostmi bojovat. Touha po nebezpečných démonech byla silnější. V roce 2012 byla nalezena mrtvá ve vaně hotelového pokoje. Po dlouhých minutách oživování byla zpěvačka ve svých 48 letech prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo utopení kvůli selhání srdce v důsledku předávkování kokainem a jiných omamných látek.

ZdrojKultBilboardVlasta; Náhledový obrázek: Asterix611/ Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

error: Content is protected !!