Zdravotní stav Kate Middleton se měl zhoršit: Princ William se nezúčastnil důležité bohoslužby

Britská královská rodina zažívá v posledních týdnech náročné období. Nejen že králi Charlesovi (75) zjistili při vcelku banálním zákroku, jenž se týkal zvětšené prostaty, blíže nespecifikovaný typ rakoviny, ale rovněž princezna Kate (42) skončila v péči lékařů. Mělo se jednat o dlouho plánovanou operaci břicha, která dopadla dle očekávání a po pár dnech byla choť prince Williama (41) propuštěna do domácího ošetřování. Nyní se ale britskými médii i tamní veřejností proslýchá, že se zdravotní stav Kate nelepší tak, jak se očekávalo.

Když se před pár dny princ William rozhodl nezúčastnit se vzpomínkové bohoslužby k uctění svého zesnulého kmotra, řeckého krále Konstantina, začali se příznivci královské rodiny právem obávat o skutečný zdravotní stav Kate Middleton. Nastávající král rovněž odmítl z osobních důvodů vystoupit na několika důležitých akcích. Téměř okamžitě se médii začala šířit zpráva, že William tak učinil kvůli zhoršujícímu se stavu své ženy, který se pravděpodobně vyvíjí jinak, než královská rodina oficiálně uvedla.

I přesto, že William své královské povinnosti omezil ihned poté, co Kate byla hospitalizována v nemocnici, je zvláštní, že se nezúčastnil zádušní mše za svého kmotra a blízkého přítele, Konstantina Helénského, jenž zemřel v lednu roku 2023. Na mši měl rovněž pronést krátkou vzpomínkovou řeč.

Aby palác předešel vzniku fám, vyjádřil se ke zdravotnímu stavu princezny. Zdroj sdělil britskému časopisu People, že se Kate nadále daří dobře a Williamova nepřítomnost na vzpomínkové bohoslužbě s jejím stavem nijak nesouvisela. Příčinou byla blíže nespecifikovaná osobní záležitost prince.

Dohady, obavy i konspirační teorie kolem skutečného zdravotního stavu princezny Kate vznikají i proto, že je znám jen zlomek skutečných informací. Královská rodina odmítla veřejnosti poskytnout informaci, čeho přesně se operace břicha týkala. Příznivci princezny Kate si nadále musí vystačit se zprávou ze 17. ledna, kdy Kensingtonský palác uvedl, že operace proběhla úspěšně.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, People, The New York Times; Náhledová fotografie: Kate Middleton/Openverse wikimedia commons

error: Content is protected !!