Zdeněk Troška slaví 70: S prací skončil, protože ho nebavila, kamarádky mu přebíraly kluky

Režisér Zdeněk Troška oslavil 19. května 70. narozeniny a při té příležitosti se podělil o několik zajímavých detailů ze svého života. Třeba o to, že mu kamarádky přebíraly kluky.

Zdeněk Troška se v roce 2019 rozhodl definitivně skončit s prací a už si jen užívat důchodu. Proč? Práce ho jednoduše už nebavila, což sám potvrdil v rozhovoru pro Blesk. „Už mě to nějak přestalo bavit. To jsem si nikdy nemyslel, já, takovej filmovej nadšenec. Když mi tohle říkali ke konci života třeba pan režisér Kachyňa nebo paní Věra Plívová-Šimková, se kterou jsem dělal Krakonoše a lyžníky, nevěřil jsem. Ale opravdu, všechno má svůj čas.“

Stalo se tak v době, kdy točil pohádku Zakleté pírko. Po dokončení si řekl, že nastal čas skončit. Od té doby ho ani jednou nemrzelo, že skončil. A co dělá Zdeněk Troška v důchodu? Vůbec nic, a to na tom má nejraději.

Zdeněk se v rozhovoru rozpovídal také o své orientaci. Prozradil, že mu některé kamarádky z legrace přeberou kluky. To se jim však nakonec povedlo a Zdeňkovi to během několika let zničilo několik vztahů. „Vsadily se, že je svedou. Dva nebo tři partnery mi takhle svedly, a pak je nechaly bejt. Ale já jsem se do vztahu nikdy nevracel. I když necháte rozbitý džbánek sebelíp slepit, už je to tam vidět a nevěříte, že unese dva litry piva„. Troška přiznal také to, že nikdy nespal s ženou. Prý o své orientaci věděl snad už od první třídy.

Režisérův otec se s jeho orientací nedokázal smířit, a tak nikdy nebyl rád, když viděl kluky u nich doma. Jeho maminka však byla o poznání chápavější a přála si jen to, aby byl její syn šťastný.

Zdroj: Blesk, TN; Náhledový obrázek: Kirk/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!