Zdeněk Troška o životě v důchodu: Žiju velmi skromně a nestresuju se. Důchody jsou prý nízké kvůli Ukrajině

Zdeněk Troška

Legendární režisér Zdeněk Troška si už několik let užívá klidného života v důchodě, který mu naprosto vyhovuje. Prozradil také to, jak žije a jaký má názor na současné důchody.

V rozhovoru pro portál České důchody Zdeněk Troška prozradil mnoho zajímavých věcí. Například to, že se ve svém životě nikdy nestresoval. Toto pohodové chování si s sebou přenesl také do důchodu, který si nemůže vynachválit.

Troška si údajně na svůj důchodový věk peníze našetřil. Se samotnou výší důchodu už to však taková sláva není. „Kdyby přitlačili, vůbec bych se nezlobil. Ale musím držet hu*u, aby mi nesebrali i to, co mi dali,“ smál se.

Kdyby režisér na důchod naspořeno neměl, pravděpodobně by i tak se svými penězi nějak vyšel. „Připravený jsem byl, žiji velice skromně, nepotřebuji mít žádné čápy s mákem k večeři. Rozumíte, mně stačí chleba namazaný sýrem, na to si dám na plátky nakrájený česnek a máte perfektní snídani. A vejce samozřejmě, a pak ty rajčata, rajčatový džus. Já moc peněz k životu nepotřebuji,“ prozradil.

Důchody jsou však podle Zdeňka Trošky nízké také proto, že stát rozdává peníze a okrádá tím své občany. Lidé, kteří celý život poctivě pracovali, pak z důchodu sotva vyžijí. „Kdyby se necpaly peníze na Ukrajinu, tak tady ty peníze jsou. Víte co, pomáhat můžu z přebytku. Když mám přebytek, tak to pochopitelně můžu vzít a dát to na bohulibé účely, ale ne, že si na to půjčím ještě támhle miliardy, které budeme všichni splácet. Proč?“ ptá se Troška.

Troškův skromný život bez stresu má pravděpodobně prsty v tom, že je i ve svých 70 letech stále zdravý, jak ostatně sám řekl. Stresovat by se však mohl z mnoha věcí, jeho život nebyl jen pohádka. Například jeho otec se nikdy nesmířil s tím, že je gay, jak píše Blesk. Potíže měl i při natáčení filmu Slunce, seno, jahody, který podle něj není kompletní a muselo se vystříhat zhruba 10 minut. Troška kvůli tomu tento film nemá rád.

Zdroj: České důchody, Autorský text; Náhledový obrázek: Kirk/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!