Zdena Hadrbolcová (†86) darovala svou milovanou chalupu sousedům, ti ji srovnali se zemí. Nejspíš s tím počítala

Zdena Hadrbolcová

Zdena Hadrbolcová (†86) ráda jezdila odpočívat na svou milovanou chalupu na jihu Čech, ke konci svého života už sem však jezdit nemohla. Jelikož neměla děti, tak ji neměl kdo zdědit. Herečka se ji rozhodla dát svým sousedům.

S těmi měla velmi dobrý vztah a nejspíš i proto jim chalupu nabídla. Nejspíš nechtěla, aby propadla státu. Sousedi ji měli velice rádi a to nejen proto, že byla známá herečka, ale zejména proto, že byla velmi laskavá.

„Vždycky, když přijela, zamávala na pozdrav. Pořád ji vidím, jak sedí před chaloupkou v bílé kšiltovce a čte si. Mívala ráda luční kvítí, dávala si ho do džbánu,“ prozradila paní Marie deníku Aha!

Herečka měla svou chalupu zařízenou velmi skromně a jelikož tam neměla televizi, chodila se občas dívat na tenis k sousedům. Musela je velmi zasáhnout smutná zpráva, že herečka 20. listopadu 2023 zemřela.

Není divu, že se rozhodla sousedům svou chalupu nabídnout už v době, kdy začalo její zdraví pokulhávat. „Říkala mi – děti nemám, dám ho vám… Já ho ale nechtěl, tak jsme se nakonec domluvili, že ho nechá našemu synovi. Byla srozuměna s tím, že na tom místě bude jednou stát nový dům a z její chalupy nezbude ani stéblo,“ řekl soused.

Herečka tedy nejspíš počítala s tím, že se její chalupa dřív nebo později zbourá. Už v době, když ji před 34 lety koupila, byla vlhká a nejlepší léta už měla za sebou. Paní Hadrbolcová však byla nesmírně hodná, že darovala chalupu synovi svého souseda, protože i pozemek je v dnešní době velice drahá záležitost a určitě mu tím dost zjednodušila cestu za vlastním bydlením.

Zdroj: Redakce, autorský text, Aha!, Blesk; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!