Zadlužený Zdeněk Godla se nastěhoval zpět k mamince: Chce tak snížit své výdaje, tvrdí insolvenční správce

Zdeněk Godla

Kolem kdysi hojně obsazovaného herce, který se poprvé objevil v komediálním seriálu Most, je v poslední době pořádně živo. Zdeněk Godla (48) se nedokáže vypořádat s nasekaným třímilionovým dluhem, se kterým mu kvůli ukončené herecké kariéře nepomohou ani případně nabídnuté role, a tak proto aby ušetřil na nájemném a celkově snížil své výdaje, odstěhoval se spolu se svou manželkou ke své mamince.

Již několik měsíců se Godla nachází uprostřed nekončícího insolvenčního řízení, které se zabývá jeho dluhy. Nejprve se zdálo, že vše ukončí a vcelku rychle vyřeší oddlužení, jehož podmínky ale herec, který se mihl i v seriálu Ordinace v růžové zahradě či Dobré ráno, Brno!, neplnil a nastavenou měsíční částku neplatil. Na vše tenkrát upozornil věřitel, který tvrdil, že za své chování a nulové plnění podmínek oddlužení by Godla měl od insolvenčního správce obdržet tzv. nepoctivý záměr dlužníka, kvůli čemuž by v oddlužení nemohl pokračovat.

I přes ono upozornění insolvenční řízení stále trvá a soud Godlu do dnešního dne za neplnění nastavených podmínek pro oddlužení nepotrestal. A co víc, kvůli změně v legislativě musí Godla splatit o dost nižší částku, než která mu byla původně nastavena. Nevystudovaný herec, který má ukončené pouze základní vzdělání, dle nejnovějších zpráv tvrdí, že konečně pochopil, jak se má chovat a dluh začne spolu s manželkou konečně splácet, jak má.

Ačkoliv by si o něčem podobném mohla většina dlužníků nechat jen zdát, Godla našel nečekané zastání v osobě svého insolvenčního správce, který má lpět na plnění oddlužení dle stanovených podmínek a v případě potřeby stanovovat přísná ultimáta. Nyní se ale herce nečekaně zastal a v soudním spisu vysvětlil, že ona námitka věřitele není zcela objektivní: „Citovaná námitka věřitele nemůže být dle správce ani částečně důvodná, když vzhledem k základnímu vzdělání dlužníka je jeho příjem u společnosti Eduworld s.r.o. ve výši 31 tisíc korun hrubého (25 324 Kč čistého) zcela přiměřená, respektive z pohledu uplatitelnosti dlužníka na trhu práce nadprůměrná“.

Godlův insolvenční správce nezapomněl dále zmínit, že hercova manželka se dlouhodobě potýká s psychickými problémy, kvůli kterým skončila v invalidním důchodě, a nemůže proto jakkoliv vykazovat pracovní činnost, a být tak v oddlužení nápomocna. V závěru spisu dodal, že dle něj se Godlovi snaží, neboť se rovněž nastěhovali zpět k hercově matce, aby tak co nejvíce snížili své náklady na živobytí. I přesto, že vše bude záležet až na konečném rozhodnutí soudu, je více než patrné, že chování insolvenčního správce je poněkud nestandardní.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, iDNES; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!