Výprava Leoše Mareše: Extrémní terén mimo civilizaci, syn brečel zimou a vyčerpáním

leoš mareš

Moderátor Leoš Mareš se před několika dny vydal na výpravu po peruanských Andách, která končí ve Sluneční bráně nad Machu Picchu. Čtyřdenní putování Leoše a jeho synů se ale neobešlo bez slz.

Leoš Mareš si pro své syny naplánoval nezapomenutelný zážitek, a to doslova. Jejich čtyřdenní putování mimo civilizaci totiž nebylo jen o příjemných výhledech, ale hlavně o drsných výšlapech, kdy vyšli až do 4 215 metrů nad mořem.

Zdálo se, že Leoš extrémní terény zvládá poměrně dobře. Jeho synové cestu už však snáší o něco hůř. Starší Jakub si v nejhorším dokonce začal zpívat. Ten druhý zase brečel zimou a vyčerpáním, jak Leoš uvedl ve svých Insta Stories.

Cesta sice jednoduchá není, ale na konci je čeká odměna v podobě dalšího výhledu. Leoš ani jeho synové na tento zážitek pravděpodobně nikdy nezapomenou – a to je také účel.

„Dnes nejdelší etapa. Skoro 20 kilometrů extrémním terénem po schodech, které postavili před 600 lety Inkové. Nejvyšší nadmořská výška 4215 metrů. Přechod dvou horských průsmyků, přes dva vrcholy. Více než 1200 výškových metrů nahoru ale stejný počet výškových metrů i dolů,“ popisoval Mareš třetí den výpravy.

Leoš napsal, že slunce zapadá kvůli horám už ve čtyři hodiny odpoledne. Pravděpodobně měli dlouhou noc, kdy se teploty pohybovaly kolem dvou stupňů pod nulou. To by však nebyl Leoš, kdyby si z výšlapu neuměl udělat i legraci. „Nahoru na vrchol, pak strašně dolů, pak zase nahoru na další vrchol a pak zase dolů a zase nahoru jak u blbejch na dvorku,“ popisoval s humorem.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!