Vojtěch Dyk s Tatianou Dykovou si pořídili vinný sklípek: Snad ho nezničí, říkají místní

Manželé Dykovi si pořídili vinný sklípek na jižní Moravě, který není vůbec jednoduché získat, protože se jedná o jeden z nejstarších v Česku a dědí se z generace na generaci. Lidé z okolí jsou však skeptičtí a příliš se jim tato koupě nelíbí.

Ještě nedávno se podle časopisu Naše hvězdy spekulovalo o jejich rozvodu. V Česku byli vždy považování za nejstabilnější pár, avšak poslední dobou to mělo být přesně naopak. Nyní si ale Dykovi pořídili vinný sklípek, takže se zdá, že je jejich krize přinejmenším u konce. V tom lepším případě ani nikdy neexistovala.

„Stály tu tři stejné, se stařičkou lisovnou, kde se zpracovávaly hrozny. Jejich repliky jsou k vidění ve skanzenu ve Strážnici. Z těch původních zbyl jen ten prodaný. Snad ho taky nezničí,“ svěřil se deníku Aha místní pamětník. Koupě jednoho z těchto sklípků údajně není vůbec jednoduchá, protože se dědí z generace na generaci – a proto tušíme, že jsou při případném prodeji pořádně drahé.

Na jižní Moravě je krásně a mnozí návštěvníci se sem velice rádi vracejí. Není tedy divu, že se Dykovi rozhodli pořídit si vinný sklípek právě na tomto místě. Tatiana si podle deníku Aha chtěla ke sklípku pořídit také malou část pozemku, to se jí však nepodařilo.

Zdroj: Aha, Naše hvězdy; Náhledový obrázek: Blanka Borová/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!