Vlastimil Harapes rok po smrti Hany Zagorové konečně promluvil: Sňatek byl účelový, potom přišel Štefan

Vlastimil Harapes se dlouhou dobu snažil vyhnout tématu, které se týkalo jeho bývalé ženy, oblíbené zpěvačky Hanky Zagorové. Rok po její smrti si však dodal odvahu a prozradil, jak to s Hankou a následně i Štefanem ve skutečnosti měli.

Od smrti zpěvačky Hany Zagorové uplyne v srpnu rok, ale její první manžel, baletní mistr Vlastimil Harapes na ni stále s úctou vzpomíná. ,,Nebyl jsem na jejím posledním rozloučení, protože jsem nechtěl veřejně projevovat smutek, a přiznám se, že dodnes nikam moc nechodím. Pořád mi to připadá neuvěřitelné,“ řekl v jednom ze svých rozhovorů.

Sňatek byl uzavřen v roce 1986 účelově, protože pěvecká diva chtěla adoptovat dítě a bez zpečetěného manželského svazku by jí to tehdejší socialistický režim nedovolil. Pár se seznámil při natáčení televizního silvestrovského pořadu koncem roku 1983. Hana tehdy Vlastimilovi nabídla účinkování ve svém slavném pořadu Dluhy Hany Zagorové, kde měl hrát němého prince. „Nevím, co mě to napadlo, ale řekl jsem jí, že na nabídku kývnu, jen když tam budu zpívat. Překvapilo ji to, ale za týden mi zavolala, že souhlasí,“ vzpomíná Harapes na společné časy s oblíbenou zpěvačkou pro portál iPrima.

Hana byla po boku Vlastíka, jak mu říkala, vídána na společenských večírcích, plesech, a dokonce spolu zazpívali několik duetů. Píseň Jen pár dní je dodnes jednou z nejznámějších. „Vznikla jen tak náhodou pro pořad Dva z jednoho města. Hanička byla taková něžná a křehká. Tvořili jsme spolu krásný pár a lidem jsme se líbili. Dokonce jsme na tuhle písničku tančili na jevišti. Dodnes na to číslo mnoho lidí včetně mě rádo vzpomíná,“ vyznává se nostalgicky v rozhovoru pro Pluska.sk.

Začátek konce manželství Hany Zagorové a Vlastimila Harapese nastal, když Margita oba pozval na své představení do Mnichova. „Já jsem nemohl přijít, a tak šla Hana s kamarádkou. Když se vrátila, řekla mi, že se nechce rozvádět, ale zamilovala se do hlasu. Řekl jsem jí – jen se řiď hlasem svého srdce a pošli mě pryč. Tak se také stalo. Asi byla ráda, že jsem jí to usnadnil,“ přemítá Harapes.

Hana Zagorová se za Štefana Margitu provdala pouhý den po rozvodu. Ostré vášně bývalých manželů brzy opadly a zůstali v kontaktu. „Se Štefanem jsme se moc nepřátelili, ale párkrát jsem je navštívila v jejich novém bytě v Podolí. Měli se tam hezky. Ale Štefan. Je to takový trapný košický zamindrákovaný komplex, že se to dá krájet,“ říká bývalý tanečník pro deník Blesk.

Zdroje: iPrima, Blesk, Pluska.sk; Náhledový obrázek: Show Jana Krause, FTV Prima/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!