Psychická porucha Vincenta Navrátila: Zasahuje mu do života, je terčem posměchu a ženy od něj utíkají

Vincent Navrátil

Není každý den posvícení. Moc dobře to ví i Vincent Navrátil, který přiznal vzácnou duševní poruchu. Je to důvod, proč je bez partnerky?

Nadaný syn Veroniky Žilkové (62) Vincent Navrátil (26) šel s pravdou ven. Veřejně přiznal, že má problémy nejen se ženami, ale i s duševním zdravím. Jakou nemocí trpí a proč musí u zamykání dveří vrčet?

Sonda do hlavy i soukromí

V pracovní rovině se mu daří. Vincent Navrátil jde z role do role, a to v televizních inscenacích, na divadelních prknech i ve vlastních projektech. Netají se tím, že je workoholik, což má dle svých slov právě po matce Veronice Žilkové. Po práci si nejlépe vyčistí hlavu cvičením, ale nebojí se ani tvrdé dřiny, protože ve volných chvílích svépomocí rekonstruuje dům za Prahou, který s bratrem Cyrilem zdědili po otci, jak informuje deník Blesk. Ačkoli o ctitelky nemá nouzi, Vincent Navrátil žije bez ženy a doma na něj čeká jen jeho milovaný pes. Může za to jeho podlomené psychické zdraví?

Chování, které se vymyká normálu

Když Vincent Navrátil sám sebe často nazýval emocionální hysterkou a geneticky vyšlechtěným cvokem, okolí to vnímalo jako další z jeho vtipů. Jenže on se skutečně normálně nechová, jak přiznal v televizní talkshow 7 pádů Honzy Dědka. „Mám obsedantně kompulzivní poruchu a navíc jsem hypochondr, který si každý den vymýšlí jiné choroby,“ vysvětlil Navrátil s tím, že je kvůli této poruše obětí svých vlastních rituálů. „Když zamykám, musím u toho dělat zvuky, proto vrčím,“ uvedl všeříkající případ herec. A zároveň uznal, že lidé v jeho blízkosti jsou z jeho výstřelků mnohdy na nervy. Vincent se tak nechtěně stává terčem posměchu a ženy od něj mnohdy utíkají.

Diagnóza, která hodně věcí komplikuje

Obsedantně kompulzivní porucha by se dala laicky vysvětlit jako posedlost. Dotyčného tíží vtíravé a neodbytné myšlenky, přičemž cítí silnou potřebu opakovaně provádět určité rituály. Mezi běžné takové kompulze patří neustálé mytí rukou, počítání věcí nebo právě kontrolování zamknutých dveří. Tato porucha v určité fázi života postihuje pouze 3 procenta lidí, lze ji tedy označit za vzácnou. A zřejmě zasahuje i do partnerských vztahů, neboť po rozchodu s poslední přítelkyní je Vincent Navrátil už dlouhé měsíce sám.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Aha!; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!