Vilma Cibulková si v životě prošla velmi těžkým obdobím: Pokusila se o sebevraždu, holdovala alkoholu a dcera byla závislá na drogách

Slavná česká herečka Vilma Cibulková před nedávnou dobou oslavila své šedesáté narozeniny. Jak v několika rozhovorech osobně přiznala, rozhodně neměla lehký život. Kromě své závislosti na alkoholu a následného pokusu o sebevraždu, řešila navíc i závislost své dcery.

Vilma Cibulková patřila k nejtalentovanějším herečkám své generace, ale v 90. letech se po ní doslova slehla zem. Trápily ji velké osobní problémy, které řešila alkoholem a nakonec se pokusila o sebevraždu. Po nějaké době se rozhodla ze své závislosti na alkoholu začít léčit.

,,Neberu to jako mínus. Alkohol mi prostě vstoupil do života. Nebo spíš jsem mu dovolila, aby vstoupil do mého života. Mým úkolem bylo se s ním vyrovnat. A jsem šťastná, že jsem se naučila dlouho abstinovat,“ řekla herečka v jednom ze svých rozhovorů.

Vilma si prožila zajímavé období i s muži. Jeden z jejích partnerů, režisér Miroslav Macháček, byl o 42 let starší než ona. Navíc byl vážně nemocný a mladá Cibulková v té době život s ním nezvládala. ,,Zbaběle jsem utekla. Paradoxně během našeho vztahu příznaky rakoviny zmizely. Dodnes si svou reakci nemohu odpustit, dokážu ji jen pochopit,“ přiznala po letech.

Poté, co se stále atraktivní herečka vrátila z léčebny, potratila. Štěstí našla Cibulková až ve druhém manželství s Miroslavem Etzlerem, s nímž společně vychovávala její dceru Šimonu a s nímž ji spojovala stejná alkoholová minulost.

S dcerou však byly problémy už od puberty. Byla závislá na drogách, skončila v léčebně a v roce 2011 ji herečka musela vyhodit z domu. Jejich vztah se urovnal až po letech. Dnes pojí matku s dcerou společná záliba – píší povídky a básně, protože se jim prý skrze ně spolu občas dobře a vtipně povídá.

Zdroj: Blesk, InStory, ČRo Dvojka; Náhledový obrázek: Vilma Cibulková – se svolením