Trápení Veroniky Arichtevy: Syn Luka trpí neustálými záněty, vyřešit je má operace

Syn herečky Veroniky Arichtevy (37) a režiséra Bisera Arichteva (47) má za sebou odebrání mandlí, které by mělo vyřešit opakované záněty středního ucha, které malého chlapce neustále sužují od prvního roku jeho života. Ačkoliv Arichteva nechtěla na operaci dlouho přistoupit, nakonec svolila.

Situace kolem dnes tříletého Luky byla natolik vážná, že v jednom roce skončil v rukou lékařů v pražském Motole. Ti po řadě vyšetření navrhli odstranění mandlí, které by mělo neustálé záněty alespoň zmírnit. Na operaci nechtěla Arichteva nejprve přistoupit, neboť svého synka nechtěla vystavovat narkóze, jak ostatně sama uvedla v příspěvku na svém Instagramu: „Tehdy jsem operaci odmítla, protože jsem říkala, že určitě nechci dávat svoje dítě pod narkózu“.

Herečka, známá ze seriálu České televize, První republika, doufala, že Luka ze zánětů tzv. vyroste. Bohužel se tak nestalo a Arichteva musela svůj názor přehodnotit. Jak se svěřila svým sledujícím, po dvou letech se záněty i přes provedené očkování opět vrátily: „V podstatě dva roky jsme měli docela klid, protože jsem ho po domluvě s Lukovou pediatričkou zkusila naočkovat a hrozně to pomohlo. Od podzimu už má ale zase záněty, teď je to už asi potřetí“.

Chlapec musel být neustále léčen pomocí antibiotik, která, jak je známo, oslabují celý imunitní systém. I proto se Arichteva rozhodla, že na nabídnutou operaci přistoupí a nechá Lukovi odstranit mandle, které by měly potíže alespoň zmírnit, v nejlepším případě zcela vyřešit.

Aby se měl její syn nač těšit, během hospitalizace mu nechala připravit pokojíček v jejich novém domově. Ačkoliv se nejprve obávala, jak bude Luka na stěhování reagovat, nakonec byly obavy zbytečné: „Bála jsem se, že až se nastěhujeme, že se v něm bude bát, nový prostředí. Chtěl tam spát sám hned od prvního dne. Uffíček. Chtěli jsme, aby měl pokoj hned vedle centrální místnosti, že až bude starší a bude se zavírat kamkoliv, hlavně ať tam nejsou rodiče, tak aby to bylo aspoň na stejným patře, to se taky povedlo. ‚Vypni ten počítač,‘ nebudu muset řvát tak nahlas“. Tak doufejme, že operace Lukovi záněty zcela vyřeší a chlapec si bude moci užívat bezstarostného dětství.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Blesk; Náhledová fotografie: Jindřich Nosek/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!