Vémola ve válce s úřady: Obviňují ho z týrání zvířat, zápasník to popírá

Karlos Vémola

Příběh Vémolovy bílé tygřice Antonie Ramby je stále populární. Zejména proto, že velká část veřejnosti se staví na Vémolovu stranu. A to asi někomu leží v žaludku.

Zápasníkova manželka Lela Vémola je přesvědčená, že za celou situací je v pozadí někdo, kdo jim chce ublížit. Teď ale na povrch vyplavaly nové informace, které pro Karlose nevypadají vůbec dobře. Zápasník se celou dobu dušuje, že se o svá zvířata ukázkově stará, ale nyní ho Státní veterinární správa obviňuje z týrání. Před odvozem tygřice proběhla veterinární kontrola, při které se zjistilo, že Antonie má chirurgicky odstraněné všechny drápy na předních nohách, píše web Ekolist.

Předchozí majitel, tedy Karlos Vémola, to prý odůvodnil tím, že měla v drápech zánět. Jenže soukromý veterinář tvrdí, že při takovém onemocnění se prý odstraňuje pouze zanícený dráp. „Chirurgické odstranění drápů u šelmy z jiných než zdravotních důvodů lze považovat za závažný přestupek týrání zvířete, který porušuje zákon na ochranu zvířat proti týrání,“ prohlásil mluvčí Státní veterinární správy, která je rozhodnuta prověřit stav drápů i u ostatních Vémolových šelem.

Zprávy o tom, že je tyran zvířat, se k Vémolovi samozřejmě dostaly. Karlos proto na svůj Instagram nahrál video, kde se proti tomuto nařčení brání. Úřady dokonce označil za „hovada“, protože Antonii sami nechali převážet bez jejích očkovacích papírů. Vémola je přitom měl, ale nikdo si o ně neřekl. Celé jeho vyjádření si můžete poslechnout výše. Mimo jiné v něm Karlos zdůrazňuje, že tygřice mu byla zabavena už loni a celou dobu patřila státu. Ten za její péči ale nevydal ani korunu, všechno platil on sám.

Jediné, o čem se nezmínil, jsou ty odstraněné drápy. Podle nejmenovaného, ale údajně důvěryhodného zdroje webu Expres by je měla mít odstraněna i ostatní Vémolova zvířata. Prý je pro něj snazší pohybovat se mezi nimi v kleci.

Zdroje: Autorský text, redakce, Expres, Ekolist; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/Nextfoto

error: Content is protected !!