Velkolepý návrat Michala Penka: Po závislosti na drogách a alkoholu se po 27 letech vrací na pódium

Pamatujete si ještě na hvězdu minulého století, zpěváka a spoluzakladatele skupiny Lucie Michala Penka? Na dlouhý čas zmizel ze showbyznysu a bojoval s drogami a alkoholem. Nyní se ale rozhodl udělat za vším tlustou čárou a postavil ze znovu na vlastní nohy.

Přestože si prošel těžkým životním obdobím, dokázal se znovu postavit na nohy a dnes je z něj úplně jiný člověk. Zažil vzestupy i pády a ty ho dle jeho slov posílily. Michal Penk byl jedním z pěti členů, kteří se v roce 1985 rozhodli založit úspěšnou českou skupinu Lucie. Netrvalo dlouho a někteří členové kapelu opustili, včetně tehdy osmnáctiletého českého zpěváka.

Díky jejich talentu se nabídky začaly jen hrnout. Sám Penk byl zlákán do orchestru Ladislava Štaidla. Michal Penk byl doslova idolem 80. let a ženy po něm šílely. Jeho srdce si však získala zpěvačka Iveta Bartošová, se kterou nějaký čas chodil. Uplynuly však pouhé 4 měsíce jejich společného života a pár se rozešel. Přestože v té době neměl hudebník štěstí v lásce, v hudební sféře se mu dařilo nadprůměrně.

Na své konto si připsal první debutové album s názvem Michal Penk. Nejvíce ho však proslavila píseň O bláznovi. Jeho sláva trvala až do roku 1994, kdy bohužel začal procházet složitějším obdobím. Talentovaný zpěvák, skladatel a hudebník podlehl drogám a alkoholu a na čas se stáhl do ústraní. Drogová závislost dokáže být opravdu zákeřná, a jak už to v mnoha případech bývá, člověka doslova pohltí. Michal se však rozhodl s touto závislostí skoncovat a nastoupit na protidrogovou léčbu.

Po několika letech se mu podařilo závislosti zbavit a rozhodl se začít nový život. Po několika pokusech o návrat na pódia se mu to po 27 letech konečně podařilo a těší se na velkolepý koncert, kterého se fanoušci nemohou dočkat. A jak vypadá Michal Penk dnes? No, je vidět, že legendární umělec na sobě opravdu tvrdě pracoval. Vyzařuje z něj pokora, klid a vyrovnanost.

Zdroj: iDNES, Aha, ŽivotvČesku; Náhledový obrázek: Michal Penk – se svolením

error: Content is protected !!